Автор Тема: бургаски гълъби  (Прочетена 35089 пъти)

mihata

• Гост
Re: бургаски гълъби
« Отговор #75 -: Ср. 18 Февруари, 2009, 16:42:28 »
съжалявам,че не ти си смисъла на съществуването ми :) :)явно е ,че си по-възрастен от мен!!гледаш гълъби отдавна-ОК!какво съм показал тук е едно на ръка и аз не споменавам 300-500 и т.н.твърде малко ти се виждат защото не си се научил (за дългогодишната си практика)да вадиш пилета.това което ти казвам(с бройките)е самата истина и го споменавам не като замерване ,а като пример!!!!лятото заедно с извадените пилета на храначите(аз подлагам пилета и на огледалните)минавам 200 и е доста трудно да се работи и вдига.  и не бройката е толкова важна ,колкото това ,че  са доставили удоволствие на някой,защото едва опазвам 10-тина пилета максимум!  и виждам ,че си добър математик-ще си ги сметнеш лесно!!твърде често споменаваш думата "комерсиално"-явно имаш нещо в предвид??продавам само толкова колкото да ги храня ,а колко харча за съпътстващите дейности-не питай,че жена ми ще ме изгони :) :) :) :)ако си подарил повече,от колкото си продал-поклон до земята! ама се съмнявам.само в района на костинброд има достатъчно по мои приятели,които гледат доста(оцелели от дигане)гълъби.съжалявам че съм ограничен от площта на която живея,но ако имам къде кой знае какво би станало :) :)доста сериозни селекционери не потдържат количество,а качество,защото разполагат с сигурна кръв.не бих си направил труда,но съм сигурен ,че броя на твойте качени гълъби не надвишава много мойте.ала-баланици излизат предимно под твойте пръсти,защото аз поправям теб,а не ти мене  и това което пиша го чета не само аз а и доста мои приятели и познати,които ме познават достатъчно ,за да преигравам!!!!!не бих се издънил само за да ти направя впечатление-специялно на теб :) :) :)отново ти казвам да се щадиш и до нови срещи!!!

Неактивен Станко Х. Кондакчиев

• Специалист
  • Публикации: 165
    • Ел. поща
« Отговор #76 -: Четв. 19 Февруари, 2009, 21:34:30 »
Виждам че не пишете по темата.До колкото мога да чета тук се представят бургаски месни гълъби никъде не се споменава огледални.Та има Л.С. за лични препирни. Ако искате да кажете нещо относно гълъбите...Заповядайте,ако имате някакви забележки споделете ги,има и други хора които посещават този сайт които искат да видят нещо смислено написано по темата.
« Последна редакция: Пет. 17 Юли, 2009, 18:42:41 от Станко Х. Кондакчиев »

стоян шумен

• Гост
« Отговор #77 -: Пет. 17 Юли, 2009, 14:31:16 »
Напълно съм съгласен с теб Оги тук не е място за заяждане ако някой може да помогне на някой нека го стори.Гледах в галерията доста са добри така наречените бургаски гълъби но дали са ролери самите гълъбоводи могат да кажат но с моя си малък стаж мога да кажа че е работено за фигура и само за външен вид.Премятането е трудно и почити невъзможно бих казал с тая наточена носия и едро тромаво тяло като на варненските та нали и те са ролери.Аз лично много харесвам бургаските гълъби и ми се иска да посетя един гълъбовъд който вдига.Успех момчета да сте живи и здрави и птичките ви.Не се заяждам просто споделям мнение.

Неактивен chanko

• Напреднал
  • **
  • Публикации: 90
    • Ел. поща
« Отговор #78 -: Вт. 21 Юли, 2009, 09:24:40 »
                            Ще започна с последния пост на Стоян. Наистина си прав, че няма място за заяждане-но как ли изглежда четейки коментарийте - вероятно като " градивна критика ". Стояне някъде писа за годините които трябва да минат за да достигна ниво. Бих ти отговорил в следния ред. Това ниво за което пишеш определено е било първото ми в развитието ми като гълъбар, в момента без да звучи нескромно съм на съвмсем друго, което определено не е за всеки - личи от кометариите. Вярно е показваш в клип събаряне на гълъб но ти отново избърза-никаде, не съм споменал, че трябва да повтарям твоя и на други сюжет на клип. Писах дословно - полет височина, стил , формация и въртене - колкото и малко да изглежда във вашите очи. Второ избързване разбира се без да се заяждате-говоря за коментиралите-разпознахте птиците в полет дори не усетихте интригата на полет на пиленца на по 3 месеца, които още опознават района си, но това е само за разбирачи пропуснах да го отбележа. Трето зная,че твоите птици падат и това е доста гордо за селекционер от Вашия клуб-но би ли показал полет на група - ято птици минимум 10 и поне 3 да ги събориш би било доста екзотично ,но не над къщата а поне на 100-тина метра мисля че едната ти птица падна от около 50 метра което си беше красиво но красотата на полета с преобръщането и в завършек събарянето на не един а няколко екземпляра считам за показателно представяне. Ти сам писа без заяждане-в момента просто имам право на отговор. На Оги какво да отговоря - той написа неща които не са верни и после ги изтри-това че съм бил казал нещо за него. Оги никога запомни това не съм те коментирал от страна на птиците ти по един факт ,че не ги отглеждам нямам желание а и не им разбирам - признавам си. Единствен коментар по твой адрес е бил ,че наистина за първи път в нета видях клип като твоя в най добрия вариант. Имам си мнение кой може да вкарва интрига между двамата но ти си прецени-от мен това което писа никога не съм го казал повтарям. Митко-Миролюбовския ,Митак ти просто не си ми в полезрението , когато започнеш да се занимаваш и с такива птици би могъл да коментираш. В следващия клип ще видиш на дъска това което видя във въздуха ако разбираш ще си чат ако ли не сори комшу. Относно имената на старите гълъбовъди - лека им пръст те ми бяха приатели, ако нещо означава това, и по този повод ще ти кажа от къде ми са родителите на тези пилета и бъдете сигурни, че не заблуждавам-" макар че честен гълъбар нямало " Бели-Г.Джевелеков. Черни - Митко на Струга. Червени - Цомбито - Айтошкото л.п. Жълти - Я.Алагенеца - това са линии ,които винаги дават и който ми каже че от 100 и стоте събаря значи е лъжец. На Стелианчо, чичовото не знам от къде си но признавам че ме покани та дори и горивото си плащаше. Стели ако си от Оряхово-защото миналата година мой познат идва на ваш пазар и ходил в един Стелиан, чиито птици с труд са хвръквали от гълъбарника до къщата надявам се да не си бил ти, защото това което обявяваш в галерия е твърде възможно да е само на думи, виж колегата ти Стоян и тогава говори за цени. И накрая за всички тези гълъби ми са храначи колеги, но от линии които признавам и никой не може да промени мнението ми за създателите им. Подлагам пилета на късоклюните да захранят и доста от тях успяват да уцелеят. Раздигам ги за кеф-единственно което не ги умаловажава като летци и преметачи - никъде не твърдя че са пададжии, но че се въртят и то силно а много от тях и падат е самата истина. Кой както иска да интерпретира . Дерзайте!!! Вижте участниците разгледайте добре и клипчетата и ще разберете много други неща освен самото падане - то отсъства за което съжалявам, но не се знае до октомври има време невъзможни неща няма. УСПЕХИ ви желая в ораторстването.http://vbox7.com/play:09fc1f81
GSM-0894788865-" Може да вървя бавно, но никога назад " Е.Л.

Неактивен gilera

• Специалист
  • Публикации: 164
  • В България има запас от идиоти поне за 100г
    • Ел. поща
« Отговор #79 -: Вт. 21 Юли, 2009, 21:49:07 »
;;
« Последна редакция: Нед. 26 Юли, 2009, 00:07:17 от gilera »

Неактивен chanko

• Напреднал
  • **
    • Ел. поща
« Отговор #80 -: Пет. 24 Юли, 2009, 07:52:28 »
                            Обещах, да не взимам участие в коментари които признавам си не разбирам-и  държа на обещанието си-не учавствувам в темата за цветовете. Обичам да съм точен. gilera - извини ме но не мога да се обърна по друг начин към теб защото определено не сме КОЛЕГИ- ти явно си надскочил всички степени на гълъбовъдството и вече определено можеш да се впишеш в гилдията на учените занимаващи се с генетика за което БРАВО. Само дето Чанко си е Чанко, на няколко пъти те попитох с думи прости, такъв съм си аз, неща толкова елементарни и ти ги прескочи но не и незабелязано за мен. Любо има една приказка ДА ама НЕ когато кажеш А продължаваш нататъка. И идея си нямам за запознанствата ти че и на мен ги прехвърляш-но аз никога не пропускам нов познат стига да го преценя че става за такъв-а ми такъв съм си.Пишеш за някого си "ВСЕЗНАЙКО" определено тук си уцелил точната дума, аз наистина срещнах един но тук във форума но ми се струва, че се поизпари за друг още повече от Радомир-дори не съм ходил из него край-това си е истина. Колкото до гълъбчета ти не знам на две съм, от както ти следя и коментариите с плахите ти опити да завържеш медиина компания и внимание с набързо вкараните две теми - убеден съм че не си толкова на ясно и с тях - нищо че добре боравиш с чужди фрази и заучени термини та това  е. И виж в темата ти колегата от Плевен вече 2 пъти ти загатва ,че имате недовършен разговор. Аз лично не бих изчаквал повече, а може би ти либсва информация за продължението му. А ми пожелавам ти успех въпрек и че ти ни доказваш че не ти е необходим такъв. С твоите знания и опит смятам, че света на птиците-респективното гълъбите е завършен . Абсолютно несъгласие изказвам за което!!! D:\vsi4ko\Чанко\млади-2009\Picture 037.jpD:\vsi4ko\Чанко\млади-2009\Picture 031.jpD:\vsi4ko\Чанко\млади-2009\Picture 034.jp
« Последна редакция: Пет. 24 Юли, 2009, 08:46:58 от chanko »

Неактивен chanko

• Напреднал
  • **
    • Ел. поща
« Отговор #81 -: Пет. 24 Юли, 2009, 13:49:15 »
                            Обещах Ви, а аз държа на това! Възраста и опита ми не ми позволяват да експериментирам с доверието на хората. Това което казвам е на 90% истина ще попитате защо няма 100 % истина това ме е научил живота или може но в други теми и коментари при нас гълъбарите защото всеки в себе си носи гълъбарското нищо не е на 100 %. Та проблема е изчистен. Който ме познава знае ,че не оставям магарето си в калта-шегувам се. Казах Ви ,че ще качвам и го правя. Определено не е перфектно но е добро и истинско. Всичко друго - клевети,празни приказки и коментарии са в миналото, всеки щом аз го мога може да го направи ако има възможност и средства и гълъби разбира се така ,че очаквам канонади - майтап бе. Гледайте и вижте и тогава коментирайте ,а не да погледнете и да тракате - излага ме се взаимно по добре нищо написано отколкото нещо но глупаво и безпочвенно. УСПЕХИ!!!п.п. определено това не е края !!! на клиповете .http://www.vbox7.com/play:84a84bb4&start=5
« Последна редакция: Пет. 24 Юли, 2009, 17:34:19 от chanko »

Неактивен chanko

• Напреднал
  • **
    • Ел. поща
« Отговор #82 -: Пет. 24 Юли, 2009, 17:35:06 »
          Това е положението - явно има нужда от съдействие!!!
« Последна редакция: Пет. 24 Юли, 2009, 17:39:37 от chanko »

Неактивен vodolej_1

• Професор
  • Публикации: 758
    • Ел. поща
« Отговор #83 -: Пет. 24 Юли, 2009, 21:06:55 »
браво, Чанко, качвай клипове, пък каквото - това!
скептици все ще има!

стоян шумен

• Гост
« Отговор #84 -: Вт. 28 Юли, 2009, 23:12:05 »
Чане клиповете са три по времетраенето си направи сметка за падането не метра а км. :Dзор е човек да повярва като си снима неговите над керемидите и дърветата и то не преближени че да изглежда високо. ;)Казах че ме кефи спортната ти злоба давай ще стане нещо.На клиповете падаха по 2 на единия 3 и не съм бил сам а с хора и нека ти пишат че да се задоволиш а аз колко мислиш мога да хвана с апаратче а? ;)ти поне един покажи а не летене.Но и летенето си е за похвала браво Чанко може да си ми и чичо да не се обидиш пишати както си регистриран.Мога доста да ти записвам като се бият че аз негоня красоти а игри. ;DУспехи исками се да те посетя и да се запознаем той и баща ми беше гълъбар и сюгорно е твой набор но си презнава че такива височини и такова въртене не е виждал.Падането на птица от такава височина става само веднъж но ти можеби не си наясно затова човек се учи докато е жив не се сърди де ти ставаш моя идол тук в сайта.

Неактивен stoqn66

• Нов
  • *
  • Публикации: 15
« Отговор #85 -: Ср. 29 Юли, 2009, 21:54:02 »
колеги съгласен съм с Оги въртене на гълъб от високо се гледа само веднъж  и ако не си ги гледаш сам неможеш да повярваш на приказването тук във форума защото много трудно се хваща момента на падането от голяма височина гълъба или умира или почва да пада 20 метра а има случаи когато неще и да се вдигне и на 20 метра височина. За да се направи клип всичко си е късмет и много работа в селекцията

стоян шумен

• Гост
« Отговор #86 -: Ср. 29 Юли, 2009, 22:21:28 »
малко хора са го виждали и затова по приказките разбирам кой колко вдига и какво е виждал. ;)

Неактивен gilera

• Специалист
  • Публикации: 164
  • В България има запас от идиоти поне за 100г
    • Ел. поща
« Отговор #87 -: Ср. 29 Юли, 2009, 23:33:22 »
 ;)

Неактивен vodolej_1

• Професор
  • Публикации: 758
    • Ел. поща