Автор Тема: бургаски гълъби  (Прочетена 34157 пъти)

Неактивен Станко Х. Кондакчиев

• Специалист
  • Публикации: 165
    • Ел. поща
Re: бургаски гълъби
« Отговор #45 -: Ср. 22 Октомври, 2008, 21:59:17 »
Имах и от тези но един комшия ми изяде главата и му ги дадох да ги гледа и ги затри бях ги взел от един приятел който ги взе от Цомбито лека му пръст.Сега много съжелявам но.....

Forum - Bulgarian pigeons selection

« Отговор #45 -: Ср. 22 Октомври, 2008, 21:59:17 »

Неактивен chanko

• Напреднал
  • **
  • Публикации: 90
    • Ел. поща
« Отговор #46 -: Четв. 23 Октомври, 2008, 15:06:29 »
\ГЪЛЪБИ НА ТИХОМИР
« Последна редакция: Пон. 16 Февруари, 2009, 21:00:39 от chanko »
GSM-0894788865-" Може да вървя бавно, но никога назад " Е.Л.

Неактивен rumen

• Нов
  • *
  • Публикации: 12
« Отговор #47 -: Четв. 23 Октомври, 2008, 15:42:37 »
Чанко,ако имаш Skype изпрати ми го като message на GSM.Поздрави за гълъбите на Тихомир!Негова ли беше онази жълта женска която гледахме в колата на пазара в Шумен?

Неактивен chanko

• Напреднал
  • **
    • Ел. поща
« Отговор #48 -: Съб. 25 Октомври, 2008, 14:22:20 »
ГЪЛЪБИ НА ТИХОМИР
« Последна редакция: Пон. 16 Февруари, 2009, 21:01:15 от chanko »

Неактивен vodolej_1

• Професор
  • Публикации: 758
    • Ел. поща
« Отговор #49 -: Съб. 25 Октомври, 2008, 15:54:38 »
не знам защо, но не мога да свикна с тези "рогати" - предпочитам или гладки, или качулати, но тези ми изглеждат неестествени

Неактивен chanko

• Напреднал
  • **
    • Ел. поща
« Отговор #50 -: Вт. 28 Октомври, 2008, 12:55:31 »
Чанко
« Последна редакция: Пон. 16 Февруари, 2009, 21:02:20 от chanko »

Неактивен chanko

• Напреднал
  • **
    • Ел. поща
« Отговор #51 -: Вт. 28 Октомври, 2008, 13:07:24 »
       - Специално за РУМЕН от Плевен
« Последна редакция: Ср. 17 Декември, 2008, 12:24:29 от chanko »

Неактивен rumen

• Нов
  • *
  • Публикации: 12
« Отговор #52 -: Вт. 28 Октомври, 2008, 18:41:35 »
Мерси Чанко!
Мисля че черната която е на втората снимка от горе на долу е перфектна!Вижда ми се с много къса човка,поне така ми се струва като гледам снимката,естествено и другите са супер.Поздрави!

Неактивен chanko

• Напреднал
  • **
    • Ел. поща
« Отговор #53 -: Ср. 29 Октомври, 2008, 18:57:17 »
Picture.avi

Неактивен chanko

• Напреднал
  • **
    • Ел. поща
« Отговор #54 -: Вт. 09 Декември, 2008, 21:33:47 »
                         И за да бъда изцяло обективен няма да прескоча и " НАШИТЕ " - БУРГАСКИ - с един единствен въпрос, който не мога да не задам - И СЕГА КАКВО ПРАВИМ ?

Неактивен chanko

• Напреднал
  • **
    • Ел. поща
« Отговор #55 -: Четв. 01 Януари, 2009, 04:52:36 »
                          Ч Н Г - 2 0 0 9 СПОРНА И ПЛОДОТВОРНА!!!   
« Последна редакция: Четв. 01 Януари, 2009, 12:32:13 от chanko »

Неактивен Кънчо Атанасов

• Професор
  • Публикации: 652
    • Ел. поща
« Отговор #56 -: Четв. 01 Януари, 2009, 12:23:58 »
ЧЕСТИТА И ОТ МЕН!ПОЖЕЛАВАМ ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ СЪФОРУМЦИ!!
SM 0888693424

Неактивен chanko

• Напреднал
  • **
    • Ел. поща
« Отговор #57 -: Четв. 12 Февруари, 2009, 22:19:34 »
                          От известно време наблюдавам тоталното безхаберие на някои колеги-без да визирам имена. Спекулиране с данни и названия. Пропагандиране на чути и прокарване на неверни определения . Затова се чувствам длъжен да публикувам следния текст, който при добро желание би бил трактуван правилно и би изчистил всички недоразумения. Пускам го в раздел БУРГАСКИ тъй като съм пристрастен лично, което ще рече че нашите преметачи а също така/обръщачи,ролкови,тупачи,валяци,турмани,тumbler,roller и др./са гълъби от една ПОРОДА-колкото и .........да звучи и за да не бъда голословен Ви представям първо малък превод на съществителното - TUMBLER - ако и непознато да Ви звучи, четейки превода и съобразявайки се с ЕО както пледира един наш колега - аз ще наричам от днес нататък моите птици БЪЛГАРСКИ ПРЕМЕТАЧ-ТУРМАН/което е славянския аналог на TUMBLER/: 

обръщач гълъб noun съществително 
pigeon гълъб,изпълняващ назад somersaults в полет или на земята [SYN: ролкови] 

WordNet® 3.0, © 2006 by Princeton University. WordNet ® 3.0, © 2006 от Принстънския университет.
Cite This Source Цитиране този източник                                     Това беше относно значението на думата - тумблер,турман и роллер.   Беседа: обръщач (гълъб)

птиците (Номинално коляно-клас)

Tumbler (pigeon)  Обръщач (гълъб) 

Обръщачи-са гълъби - от вида на  опитомените гълъби потомъци на скалния гълъб, те са били избрани по способността им да се катурват или преобръщат назад в полет

Естественно, има някои породи още наречени "обръщач", които от въздуха показват акробатични резултати, но мисля, че повечето от сортове с обръщач на името са тия  въображаеми гълъби, които вече не са избрани за въздушно изпълнение. По-голямата част от въздушните изпълнители се наричат "Ролки" (напр. Ориенталски Ролки и Бирмингам Ролки). Thoughts? Мисли? -- Onorio ( talk ) 00:32, 1 May 2008 (UTC) - Onorio (Беседа) 00:32, 1 май 2008 г. (UTC)

Проблемът с добавянето на "първоначално" е, че той пренебрегва факта, че породата обръщач все още съществува за реално преобръщане във въздуха. Можете да добавите изречението, че има сортове tumblers които вече не се избират за изпълненията им на акробати и салта и способността им като такива, и животновъдите се концентрират изцяло върху изложбенните качества на същите. Тази статия е специално създадена (аз създадох това), за да подчертае акробатичната способност и да се свържат с някои от най-популярните сортове гимнастик.  Аз също мисля в момента, че ако някой просто пишат  "обръщач" то той не може да намери много по Пояснения страница. Сега ще намеря линк към тази страница и след това ще мога да отидете от тук до други обръщач различни предмети.  Фактът, че някои сортове, отглеждани в наши дни са само за шоу- може да бъде по-добре, обхванати от индивидуалните порода . Само трябва основно обобщение на това тук. There is also a Roller (pigeon) article along the same lines.-- Sting au Buzz Me... 10:41, 1 May 2008 (UTC) Има и Ролкови (гълъб) статия по същата линия .-- Стинг AU Бъз мен ... 10:41, 1 май 2008 г. (UTC)

Добра точка.  Явно в моя  опит, повечето от които плават под сортове изглежда да се наречат "валяци" сега и почти всички "обръщач" ли сте някога срещам (руски гимнастик, Западна Англия обръщач, английски далечни и Shortface обръщач, Koromoner обръщач и т.н. . т.н.) са всички сортове които ще покажа сега.  Разбирам те първоначално са били избрани за въздушно изпълнение (Разбирам, че все още съществуват щамове на Западна Англия Tumblers, които изпълняват салта във въздуха), но изглежда, че са станали вторичен в повечето случаи. Все пак, когато ви обясня какво мисля беше, мога да видя точка. Вероятно, както вие казвате, добавете присъда за това, че много породи гълъби, наречен "Tumblers" вече не е "катурвам". -- Onorio ( talk ) 11:23, 1 May 2008 (UTC) - Onorio (Беседа) 11:23, 1 май 2008 г. (UTC)

Да Wests, различни щамове на други друго типично "шоу" tumblers имат животновъди поддържане извършване птици. Австралийски Изпълнителски Tumblers все още има малцина могат катурвам в полет. Но тези, сега са много повече, отглеждани за шоу- нещастие.  Мисля, че вие ще откриете, че все още може да бъде Kormorners пролетени и някои щамове направя още изпълни. A Всъщност вие ще се supprised за да откриете, че ако ти беше да разследва някои щамове показват резултати възможността, че някои все още ще притежава "ро" ген. Някои показват равносметка на австралийския Saddlebacks бе установено, че все още да е в състояние да изпълнява във въздуха. Ние не се получи, за да го видите с нашите "шоу" птици, тъй като ние не са склонни да споделите с тях за страх от ястреби приемате нашето добро шоу екземпляри .-- Стинг AU Бъз мен ... 11:32, 1 май 2008 г. (UTC )

[ edit ] What? [Редактиране] Какво?                                                                                           СЪЖАЛЯВАМ ЗА ТАКА НАПРАВЕНИЯ ПРЕВОД НО ТЕХНИКА - ТОВА Е!
« Последна редакция: Пон. 16 Февруари, 2009, 21:03:38 от chanko »

Неактивен chanko

• Напреднал
  • **
    • Ел. поща
« Отговор #58 -: Четв. 12 Февруари, 2009, 23:00:54 »
                              Това са те БЪЛГАРСКИ ПРЕМЕТАЧИ-ТУРМАНИ пък нека да си бърборят всезнайковците. Птици красящи дворовете на много български градове и села и водещи до наслада хобито ни!!!
« Последна редакция: Пон. 16 Февруари, 2009, 21:04:07 от chanko »

Неактивен andri

• Напреднал
  • **
  • Публикации: 64
« Отговор #59 -: Пет. 13 Февруари, 2009, 09:56:53 »
Български преметачи-много общо казано.Трябва ли тогава да поставим под един знаменател примерно Бургаския и Хасковския карабаш или Пазарджишкия и Белослатенския гълъб,след като те всички се премятат,но структорно нямат нищо общо?Аз мисля,че затова си има съставени съответни стандарти на всяка една порода гълъби,които не бива да се разводняват или окрупняват!Какво би станало в противен случай???