Автор Тема: Стандарт на породата  (Прочетена 24964 пъти)

Неактивен Кънчо Атанасов

• Професор
  • Публикации: 652
    • Ел. поща
Стандарт на породата
« Отговор #15 -: Нд 02 Декември, 2007, 14:42:03 »
СПОРЕД МЕН ИМА РАЗЛИКА И ВГЛАВИТЕ  А И СОФИИСКИТЕ СА МАЛКО ПО ЕДРИ.И МА РАЗЛИКА И МЕЖДУ АКМАНИТЕ НО ПРИЛИКИТЕ СА МНОГО ПОВЕЧЕ ЗАТОВА  СА И АКМАНИ  РАЗЛИКИТЕ СА МНОГО МАЛКИ НО ГИ ИМА ЗАТОВА СА И ПЛОВДИВСКИ И ЯМБОЛСКИ.НЕЩО КАТО ВИД И ПОДВИД.ТИЯ КОИТО СА ИЗМИСЛИЛИ ВАШИТЕ БЕНКАЛИИ НЕ СА ИЗМИСЛИИ ПАЗАРДЖИШКИ ЯКМАН ЗАЩОТО ПРОСТО СЕ ГЛЕДАТ НА РАЗЛИЧНИ МЕСТА ОТ РАЗЛИЧНИ ХОРА ПРЕДПОЛАГАМ ЧЕ НЕ СМЯТАШ ЧЕ ПЗ.АКМАН Е ИЗМИСЛЕН ОТ СОФИЯНЦИ ПОНЕЖЕ НЕ ГИ ОТГЛЕЖДАТЕ .ПАЗАРДЖИШКИ АКМАН Е РАЗЦВЕТКА А НЕ ПОРОДА. КАТО НЕВРЕН КЕНЕР И..
« Последна редакция: Вт 30 Декември, 2008, 23:53:13 от Кънчо Атанасов »
SM 0888693424

Forum - Bulgarian pigeons selection

Стандарт на породата
« Отговор #15 -: Нд 02 Декември, 2007, 14:42:03 »

Неактивен vodolej_1

• Професор
  • Публикации: 758
    • Ел. поща
Стандарт на породата
« Отговор #16 -: Нд 02 Декември, 2007, 18:30:03 »
неврен и кенер също са разцветки

Неактивен Кънчо Атанасов

• Професор
    • Ел. поща
Стандарт на породата
« Отговор #17 -: Нд 02 Декември, 2007, 23:46:27 »
ПРАВ СИ НЕНО ТОВА ИМАХ В ПРЕД ВИД НО СЪМ ГО НАПИСАЛ МАЛКО НЕЯСНО  ИЛИ ПРОПУСНАЛ ТОЧКАТА. :oops:
SM 0888693424

Anonymous

• Гост
Pideons-BG.com Форуми -> Akmani
« Отговор #18 -: Пн 03 Декември, 2007, 08:09:09 »
Тези бенкалии се казват бомбелии , а в София не сме измислили паз. акман.Вие в сайта на всеки шарен паз. гълъб казвате акман.На породата акман има описание и на изложба се оценява качеството на гълъба според стандарта , а не в кой град се отглежда птицата.На изложба не съм видял да се оценяват видове и подвидове.

Неактивен bojidar

• Специалист
  • Публикации: 113
    • Ел. поща
« Отговор #19 -: Пн 03 Декември, 2007, 08:13:35 »
Това е мое мнение , а излезе , че го е писал гост !!
ълъби

Неактивен Кънчо Атанасов

• Професор
    • Ел. поща
Стандарт на породата
« Отговор #20 -: Пн 03 Декември, 2007, 13:10:16 »
БОЖИДАРЕ ЗАЩО БОМБЕЛИИ  НАЛИ БЯХА БЕНКАЛИИ.ПОСЛЕДНО БЕНКАЛИИ ЛИ СА ИЛИ БОМБЕЛИИ ИЛИ ДА ОТГОВОРЯ АЗНО МИСЛЯ ЧЕ УТОЧНЕНИЕТО БИ ТРЯБВАЛО ДА ДОЙДЕ ОТ ТЕБ.ИЗЛИЗА ЧЕ ГОВОРИМ ЗА ЕДНО И СЪЩО НЕЩО НО НЕ СЕ СЛУШАМЕ.ПОРОДАТА АКМАН Е ПОРОДА А ПАЗАРДЖИШКИЯ АКМАН ИЛИ КАКТО Е ИЗВЕСТЕН ПРИ НАС КАТО КАРА-АКМАН И ПАК ПОВТАРЯМ НЕ ПОРОДА А РАЗЦВЕТКА .ОТГОВОРИ МИ ПРИ КОЛКО ПОРОДИ СЕ ИЗПОЛЗВА ДУМАТА КАРАБАШ И ПАК ЩЕ ПРОДЪЛЖИМ
SM 0888693424

Anonymous

• Гост
Стандарт на породата
« Отговор #21 -: Пн 03 Декември, 2007, 13:51:40 »
Бомбелия се нарича не само бенкалия може да е кенер сив и т.н това е заради формата на главата,както и карабаша -цвят.Софийските бенкалии са много по добри на визия,но нямат летателни качества.
Акманите идват от Пловдив но най красиви са ямболските,но стандарта си е стандарт.А при пазарджишките наименования и разцветки бол.

Неактивен Кънчо Атанасов

• Професор
    • Ел. поща
Re: Pideons-BG.com Форуми -> Akmani
« Отговор #22 -: Пн 03 Декември, 2007, 15:46:38 »
Цитат на: "Anonymous"
Тези бенкалии се казват бомбелии , .
И ПО ГОРЕ КАЗВАШ  :  БЕНКАЛИЯТА Е ЕДНА ПОРОДА.ТОВА ГО ТВЪРДИШ ВСЕ ТИ. В КРАЙНА СМЕТКА  СЕ ОБЪРКАХ КОЙ КАКВО Е.ВИЖ КОЛКО РАЗЛИКИ ИМА САМО -ПО ГРУБ ЗА ЕДНИ  ПО ХУБАВ  ЗА ДРУГИ ВЪНШЕН ВИД. ПОВЕЧЕ ПЕРА В ОПАШКАТА ПО ЛОШ ЛЕТАЧ СЪВСЕМ НОРМАЛНО Е ДА СЕ НАРИЧАТ СОФИИСКИ И ПАЗАРДЖИШКИ .ЗА КАРАБАШИТЕ( черноглави) ПОНЕЖЕ НЕ МИ ОТГОВОРИ НО СА ХАСКОВСКИ  ВАРНЕНСКИ И ОТ ТУК НАУЧИХ ЧЕ ИМА И СОФИИСКИ КАРАБАШИ.ЕДНА ПОРОДА И ДВЕ РАЗЦВЕТКИ НА ДРУГИ ДВЕ ПОРОДИ.ЗАЩО НЕ ГО ОСПОРВАШ ТОВА :?: И ДРУГ ПЪТ СМЕ ГОВОРИЛИ И НАПЪЛНО СПОДЕЛЯМ МНЕНИЕТО ТИ ЧЕ Е ПО ПРАВИЛНО ДА СЕ НАРИЧАТ АКМАНЕСТИ НО ТАКА СЕ Е ПРИЕЛО.НЕ ЗНАМ ЗАЩО СЕ ВПРЯГАШ ТОЛКОВА
SM 0888693424

Неактивен bojidar

• Специалист
    • Ел. поща
« Отговор #23 -: Пн 03 Декември, 2007, 16:40:05 »
След 70г. София на бенкалии измениха главите и направиха бомбелия, а тялото е същото.Тази нова порода още не се приема добре от съсловието.Софииските шарени са дузбаш и тажлия.Според шарката и цвета са сигсиган,балакчия,заврак и още много наименования,но това не значи много породи.Кънчо аз не се впрягам,а казвам моето мнение.Според мен породата бенкалия,акман,шуменски и други  е една.На всякъде има стандарт и се оценява по него , иначе е батак.Ако си съдя как ще оцениш гълъб-три вида бемкалии,четири вида акмани и т.н.,едно наименование десет различия.А къде има по-хубави гълъби? Във всеки град има отлични и добри птици,затова са изложбите и трябва да се участва да си свериш часовника.
ълъби

Неактивен Кънчо Атанасов

• Професор
    • Ел. поща
« Отговор #24 -: Пн 03 Декември, 2007, 17:33:26 »
Цитат на: "bojidar"
Кънчо и други казват , че ямболските акмани са по-добри от софийските.Аз твърдя , че акмана е една порода.
ДА СИ ДОЙДЕМ НА ДУМАТА ЧЕ СЪВСЕМ ИЗБЯГАХМЕ ОТ ТЕМАТА.АКМАНИТЕ СА ЕДНА ПОРОДА НО ИМА РАЗЛИЧНИ ЛИНИИ  И ПОНЕЖЕ ИМАТ МАЛКИ РАЗЛИКИ  А НЕ ЧЕ СЕ ГЛЕДАТ НА РАЗЛИЧНИ МЕСТА СА ЯМБОЛСКИ И ПЛОВДИВСКИ ЗА ДА СЕ ОБОЗНАЧИ ТАЗИ РАЗЛИКА НО ТЕ СИ ОСТАВАТ ЕДНА ПОРОДА. .ОСНОВНО РАЗЛИКАТА Е В ГЛАВАТА.ИМАХТЕ СПОР С ДЕМИ 63 И ТАМ ЯСНО И ТОЧНО СИ КАЗАХТЕ ВИЖДАНИЯТА И СТАНА ЯСНО ЧЕ Е НОРМАЛНО ДА СИ СЪЩЕСТВУВАТ И ДВЕТЕ НАИМЕНОВАНИЯ.ПРИ ПАЗАРДЖИШКИЯ Е СЪЩАТА РАБОТА.СОФИИСКИ ПАЗАРДЖИШКИ ХАСКОВСКИ (БУРГАСКИ НЯМА :D )ЕДНА ПОРОДА НАКОЛКО ЛИНИИ ИЛИ РАЗНОВИДНОСТИ КАКТО ТИ Е УДОБНО НО НЕ КАЗВАЙ ЧЕ ЯМБОЛСКИ АКМАНИ НЯМА .ИМА ГИ И ЗА МЕН СЪЩО СА ПО НЕЖНИ И ИЗЧИСТЕНИ.  ТОЯ НА ТОНИ Е ДОСТА ДОБЪР. ДАНО ДА КАЧИ ПО ЯСНА СНИМКА
SM 0888693424

Неактивен toninadal

• Специалист
  • Публикации: 126
Стандарт на породата
« Отговор #25 -: Пн 03 Декември, 2007, 18:11:19 »
къна благодаря за оценката ще го снимам по добре за съжаление му изгубих ешчето  :( както и други два акмана един неврен и едно саръ акманче  :cry: дано си ги намеря за неврена и саръ акманчето сам 90% обиден че ще се върнат защото са много стари и от малки хвъркат при мене вчера незнам защо откачиха вдигнаха се 10 сутринта и цял ден хвуркаха над кущи а вечерта продължиха днес ги няма  :cry:

Неактивен vodolej_1

• Професор
  • Публикации: 758
    • Ел. поща
Стандарт на породата
« Отговор #26 -: Пн 03 Декември, 2007, 22:48:27 »
А карабаш освен разцветка е и порода - хасковски

Неактивен bojidar

• Специалист
    • Ел. поща
« Отговор #27 -: Вт 04 Декември, 2007, 08:44:00 »
Кънчо , за да няма спор има стандарт, а всеки да отглежда каквото иска.Как на изложба съдията ще оцени шампиона с тези четири линии ? Ти как се обърка с бенкалийте , кой паз. , соф. , бомбелии и това води до спсрсве и нямам против акманите отглеждани в Ямбол да са най-красиви щом отговарят на стандарта.
ълъби

Неактивен toninadal

• Специалист
  • Публикации: 126
Стандарт на породата
« Отговор #28 -: Вт 04 Декември, 2007, 18:22:43 »
да нено и аз знам че е порода хасковски тои разцветката е такава но има и едно цветни мускавлии

Anonymous

• Гост
« Отговор #29 -: Нд 16 Декември, 2007, 19:30:06 »
Цитат на: bojidar
Кънчо , за да няма спор има стандарт, а всеки да отглежда каквото иска.Как на изложба съдията ще оцени шампиона с тези четири линии ? Ти как се обърка с бенкалийте , кой паз. , соф. , бомбелии и това води до спсрсве и нямам против акманите отглеждани в Ямбол да са най-красиви щом отговарят на стандарта Абе  на знам стандарта ама има едни с едни големи 4ела пловдивсски ли са не ги знам разяснете.Има е от другите една шарка два ртазли4ни гласа единият е твард другия е дрезгав глас.ако това за гласовете не ви е ясно попитаите К.Атанасов. 4е ми са трудни обясненията.Малко се тваря а пак не искам да обиждам особено хора които не познавам а след това говорете за акмани.ЕТО ВИ ТЕМА ЗА КОМЕНТИРАНЕ..................... КОЙ Е ПАРВИЯ