Автор Тема: akmani  (Прочетена 10827 пъти)

Неактивен forsa

• Нов
  • *
  • Публикации: 3
    • Ел. поща
Re: akmani
« Отговор #30 -: Ср 22 Октомври, 2008, 00:10:28 »
Някой от вас ще се престраши ли публикува ли снимка на чистокръвен акман, пазарджишки или типлер? :) В последно време във всеки трети гълабарник виждам все по-големи разновидности на тези породи а всеки пети техен отгледач твърди и се хвали,че неговите са кат на бай Асан Афузоф от Аскиу   ;) 

Forum - Bulgarian pigeons selection

« Отговор #30 -: Ср 22 Октомври, 2008, 00:10:28 »

Неактивен bojidar

• Специалист
  • Публикации: 113
    • Ел. поща
« Отговор #31 -: Ср 22 Октомври, 2008, 19:36:09 »
Снимки на акмани има в галерията.Бай Асен не го познавам и не му знам гълъбите за да направя сравнение.
ълъби

Неактивен Bobi Pernik

• Напреднал
  • **
  • Публикации: 85
  • Магазин за аксесоари за алуминиева дограма Произв
    • Ел. поща
« Отговор #32 -: Чт 25 Март, 2010, 02:17:22 »
Мили ми колеги.Мога ли да ви попитам, дали асеновградският акман,за който асеновградци твърдят ,че развъждат от 50 години на зад има нещо общо с пловдивският?Ако са еднакви , ще кажа , че пловдивският акман се различава коренно от ямболският. Значи стремежа на асеновградчани е следния : високи крака дълга шия извит и къс клюн, кристално око и клепач.В този край им казват НАПРАВЕНИ тоест с извит и къс клюн. Повече обръщат внимание на клюна бистрото око  от колкото на седлатата шарка.Така ,че мога да кажа, че трябва да се водят 2 различни породи,както например плевенският и пернишкият качулат гълъб.
Боби Перник  скайп:bobibli  e-mail:bobibli@abv.bg тел:0888952391; 0879845770

Неактивен blackwind

• Специалист
  • Публикации: 119
    • Ел. поща
« Отговор #33 -: Чт 25 Март, 2010, 09:24:35 »
Според мен целата тази история с т.нар. "Асеновградски акмани" е пълна глупост , защото няма такова нещо.
Който не иска да бъде чук , ще бъде наковалня
Адолф Хитлер