Автор Тема: akmani  (Прочетена 11121 пъти)

Неактивен vodolej_1

• Професор
  • Публикации: 758
    • Ел. поща
akmani
« Отговор #15 -: Пн 08 Януари, 2007, 17:07:42 »
А пловдивските акмани?

Forum - Bulgarian pigeons selection

akmani
« Отговор #15 -: Пн 08 Януари, 2007, 17:07:42 »

Неактивен bojidar

• Специалист
  • Публикации: 113
    • Ел. поща
Pideons-BG.com Форуми -> Akmani
« Отговор #16 -: Нд 14 Януари, 2007, 21:55:05 »
Vodolej 1 на галерия пловдивски на 2 страница има глава на акман на Тодор Тодоров. На 3 стр. има акмани , които са ямболски, но са сгрешени и са записани пловдивски.
ълъби

Неактивен vodolej_1

• Професор
  • Публикации: 758
    • Ел. поща
akmani
« Отговор #17 -: Пн 15 Януари, 2007, 00:19:33 »
Това добре, но има ли пловдивски акмани или няма?
Всички книжки и описания, които досега съм чел породата "акмани" е посочена като пловдивска.
Възможно е да греша, не споря, но е добре да се внесе яснота, за да не стават грешки и занапрад.
Защото първоначалното впечатление е най-трайно - възможно е акманите да е ямболска порода/искрено ще се радвам, ако е така - все пак местния патриотизъм си е друго нещо!/, но аз в началото бях прочел, че това е пловдивска порада/заедно с пловдивските белокрили/ и сега много трудно могат да ме убедят в противното

Неактивен bojidar

• Специалист
    • Ел. поща
Pideons-BG.com Форуми -> Akmani
« Отговор #18 -: Вт 16 Януари, 2007, 10:06:55 »
Vodolej 1 ти си прав. Аз съм на 52 год. От малък гледам акмани и не знам породата дали е пловдивска или ...... но разликата между тях е голяма.Затова предлагам отдавна за да няма спор да се водят при оценяване 1 Софийски 2 Пловдивски 3 Ямболски.Искам да чуя и други мнения.Поздрави.
ълъби

chanko

• Гост
Re:
« Отговор #19 -: Вт 16 Януари, 2007, 10:48:51 »
Струва ми се ,че дискусията наподобява на нещо подобно ,което се въртеше преди време във форума. Смятам , че работата ще се усложни ако се оценя една порода с три оценки. Смятам ,че на първо място трябва да изясните признаците и принадлежноста на птиците, а после в София те ще са софийски, в Пловдив -пловдивски и т.н. но при всички положения трябва да са АКМАНИ . С определени характеристики на които трябва да отговарят, ако ли не значи са други от този вид. Но смятам ,че има много специалисти по тази порода за която/мисля че също е внос/ и ТЕ специалистите трябва да се произнесат. Успех.

Неактивен nedialko aleksiev

• Нов
  • *
  • Публикации: 17
    • Ел. поща
АКМАНИ
« Отговор #20 -: Чт 29 Март, 2007, 11:13:04 »
Във връзка полемиката относно каква порода са ахманите цитирам Стандарта на българските породи идаден от ЦКС през 1988 година от Съюза на зайцевъдите,гълъбовъдите и природолюбителите,акманите са местна пловдивска порода,стандарта е писан със съдействието на Иван Коларов и Стоян Колев.

Неактивен LudmilDo

• Професор
  • Публикации: 641
    • Ел. поща
akmani
« Отговор #21 -: Чт 29 Март, 2007, 14:13:48 »
Интересна порода! Харесва ми строго определената шарка, но понеже чета в галерията коментари, че трябвало да се снимат гълъбите в стойка, ще помоля да ми разсясните каква трябва да е тя, а и въобще какви са останалите ообености на породата, за което предварително благодаря!
Плевенския гълъб = Грация и ...
0879911166

Неактивен valio dalgiq

• Нов
  • *
  • Публикации: 1
akmani
« Отговор #22 -: Сб 31 Март, 2007, 18:30:26 »
Какъв стандарт в България няма регистрирана порода ,само пазарджишките бели са регисрирани в България и там може да се говори за стандарт.

mihata

• Гост
akmani
« Отговор #23 -: Нд 01 Април, 2007, 11:45:40 »
ако не е тайна, къде са регистрирани пазарджишките?

Неактивен bojidar

• Специалист
    • Ел. поща
Akmani
« Отговор #24 -: Пн 02 Април, 2007, 17:01:35 »
За НЕДЯЛКО. Не знам дали са пловдивски акманите, но се различават със софииските.Питам? Защо Коларов, Колев, Рънгачев и др. оценяваха в два раздела- софииски, пловдивски на изложбата като има стандарт ? За Людмил. Трябва да се снимат свободни за да се вижда структурата на тялото и височината на краката.  ЗА МИХАТА .Пишеш - чистокръвни белослатински. Покажи педигрито на гълъбите.Колко 1 места имат родители,дядо,прабаба.....а коя порода е призната в Европа питай Коларов.Това е пазарджиски бемкалия.
ълъби

mihata

• Гост
akmani
« Отговор #25 -: Пн 02 Април, 2007, 17:53:42 »
Колега ,божидар,аз не само пиша,а наще гълъби са чистокръвни защото се знае родословието на всеки един(клубен)гълъб около 25-30 години назад.В момента се занимавам с изготвянето на родословията на всички клубни гълъби.надали ще ти е интересно да ти ги покажа(като ги завърша).Това е националния шампион от Шумен'04,чиито майка баща и баба живеят в моя гълъбарник(тои също:-))).разбира се всичките са родом или с роднини от с.Хърлец.
И друго интересно за теб-говорил съм с Коларов и действително пазарджишките са ПОЗНАТИ в Европа,но не и РЕГИСТРИРАНИ.а гълъбите за които ти говориш са софийски беНкалий.не знам само коя година Коларов ги е демонстрирал в волиера и на коя европейска изложба е било.за акманите нямам отношение.

Неактивен bojidar

• Специалист
    • Ел. поща
Akmani
« Отговор #26 -: Чт 05 Април, 2007, 17:10:52 »
Ти не ме разбра.Гълъбите са хубави.Ти изготвяш родословие,но аз питам.Кой утвърди стандарта на тези гълъби в БЪЛГАРИЯ и кое дружество изпрати документи в ЕВРОПА за регистрация?Ако е призната тази порода тогава може да говориме за чистокръвни гълъби!
ълъби

mihata

• Гост
akmani
« Отговор #27 -: Чт 05 Април, 2007, 22:29:38 »
дружеството ,което ще си направи труда да извърши всички тези деиствия се нарича -клуб"БГ Ролер".ако следеше темите щеше да знаеш,че се потготвя европейска регистрация на доста български породи и това (надявам се скоро) ще го направи националното дружество на гълъбовъдите.просто реда е такъв.утвърждаването на национално ниво и стандартизирането се извършва от клубът на породата(хората които селекционират).това е направено и другата седмица ще бъде регистрирано в врачанския съд.ти случайно да не би да гледаш гълъби ,които са стандартизирани и регистрирани:-)))?а според последното ти изречение се оказва,че в БГ няма нито един чистокръвен гълъб или трябва да изчкаме да ни признаят хора които нямат нищо общо с породата ни(нямам предвид ЕВРОПА)?????????одговори на тези ми въпроси и питай каквото искаш:-)))

Неактивен bojidar

• Специалист
    • Ел. поща
Akmani
« Отговор #28 -: Пт 06 Април, 2007, 10:05:34 »
За това се радвам ,че ще има вече стандарт на българска порода гълъби. Гълъбите , които отглеждам нямат стандарт и не мога да кажа,че са чистокръвни,а ги имам от 1962 год.
ълъби

Неактивен Doncho_Domlyan

• Нов
  • *
  • Публикации: 26
  • Галабар съм ама от лабавите.. гълъбите ми са силни
Re: akmani
« Отговор #29 -: Нд 30 Март, 2008, 12:08:33 »
Моето скромно мнение е че разликата е в това каде се гледат т.е Пливдив,Пазарджик,Хасково и т.н.Иначе от там на татък е въпрос на селекция на кой което му е на сърце.