Автор Тема: Що е това плевенски гълъб?  (Прочетена 3620 пъти)

Неактивен tpetrov

• Инициатор
  • Професор
  • Публикации: 552
    • http://pigeons-bg.com
    • Ел. поща
Що е това плевенски гълъб?
« -: Пт 04 Май, 2007, 18:22:57 »
Едноцветен гълъб с качул и без качул, с къс широк клюн, широко чело, и голям венец. В категорията на късите гълъби.
     Не се допускат бели гълъби и бели пара.

Forum - Bulgarian pigeons selection

« -: Пт 04 Май, 2007, 18:22:57 »

Неактивен LudmilDo

• Професор
  • Публикации: 641
    • Ел. поща
« Отговор #1 -: Сб 05 Май, 2007, 20:14:52 »
Преди време е имало и бели плевенски, но са станали табу,  заради тъмното око!!! Виждал съм един единствен бял плевенски, но ... историята му е доста чудата. Чисто червен гълъб за една нощ става бял. Гълъба последно беше при Румен Печев от Славяново. Разликата от другите бели беше белия венец и око!!!
Колкото до това дали гълъбите са къси?! - стремежа е към по-дълги птици (но не прекалено). По-важно е гълъба да е пропорционален, а не с несъръзмерни части (екстериорни елементи). Например гълъба може и да е 35 см, но ако тялото му е равно по дължина на опашката (да не казвам по-дълго) се губи красивата фигура! Приемам по-къс гълъб, но съразмерен!!! Малко тяло, широка и масивна основа на опашката, широка и добре подредена опашка, леко вирната!!!

Следва продължение ... ;)
Плевенския гълъб = Грация и ...
0879911166

Неактивен tpetrov

• Инициатор
  • Професор
  • Публикации: 552
    • http://pigeons-bg.com
    • Ел. поща
« Отговор #2 -: Сб 05 Май, 2007, 20:58:08 »
За да е *бистро* окото , то гълъба трябва да е пъстър или избелял.
Ще цитирам от челната страница: *Крака: Твърде къси, неоперени, червени, намират се на минимално разстояние зад условния център на тежестта на трупа.*  Тука май ще се размимем малко.
   И още един цитат:*В групата на дребните породи е, но е съвсем в края на горната граница*
   С този стандарт съм напълно съгласен, макар да е от другия век.

Неактивен LudmilDo

• Професор
  • Публикации: 641
    • Ел. поща
« Отговор #3 -: Нд 06 Май, 2007, 20:23:42 »
И защо не си съгласен с твърдението за краката?! Аз мисля, че това позволява на тялото да е водоравно и гърдите да изпъкват по-добре!
Плевенския гълъб = Грация и ...
0879911166

Неактивен andon71

• Нов
  • *
  • Публикации: 34
    • Ел. поща
Re: Що е това плевенски гълъб?
« Отговор #4 -: Пн 12 Януари, 2009, 21:06:59 »
ИНТЕРЕСНА ТЕМА ЩО Е ПЛЕВЕНСКИ   МА  ВЕЧЕ  ИМА ЛИ ТАКИВА  ГЪЛЪБИ   ЩО  КАТО ВИ СЛУШАМ   И  ОТ СЯКА  ГЛАВА  ИЗЛИЗА  ПУШЕК   ДОСТА МЕ  ОБЪРКАХТЕ   И   НЕ  ЗНАМ  КАКВИ  ГЪЛЪБИ ДА ГЛЕДАМ ВЕЧЕ   УЖАС  :o

INTERESNA  TEMA      STO E PLEVESKI   MA  VE4E  IMALI TAKIVA  GYLABI   STO  KATOVI SLYSAM   I  OT SQKA  GLAVA  IZLIZA  PYSEK   DOSTA ME  OBYRKAHTE   I   NE  ZNAM  KAKVI  GYLABI DA GLEDAM VE4EE   YJASS   

mod: КИРИЛИЦА
 ТУК СЕ ПИШЕ НА КИРИЛИЦА
« Последна редакция: Вт 13 Януари, 2009, 20:55:25 от Syncro »
otglejdam   plevenski gulabi

Неактивен andon71

• Нов
  • *
  • Публикации: 34
    • Ел. поща
Re: Що е това плевенски гълъб?
« Отговор #5 -: Сб 17 Януари, 2009, 10:49:06 »
ИНТЕРЕСНА ТЕМА ЩО Е ПЛЕВЕНСКИ   МА  ВЕЧЕ  ИМА ЛИ ТАКИВА  ГЪЛЪБИ   ЩО  КАТО ВИ СЛУШАМ   И  ОТ СЯКА  ГЛАВА  ИЗЛИЗА  ПУШЕК   ДОСТА МЕ  ОБЪРКАХТЕ   И   НЕ  ЗНАМ  КАКВИ  ГЪЛЪБИ ДА ГЛЕДАМ ВЕЧЕ   УЖАС  :o

INTERESNA  TEMA      STO E PLEVESKI   MA  VE4E  IMALI TAKIVA  GYLABI   STO  KATOVI SLYSAM   I  OT SQKA  GLAVA  IZLIZA  PYSEK   DOSTA ME  OBYRKAHTE   I   NE  ZNAM  KAKVI  GYLABI DA GLEDAM VE4EE   YJASS   

mod: КИРИЛИЦА
 ТУК СЕ ПИШЕ НА КИРИЛИЦА

Хей нямам кирилица на лаптопа си **** не ме трий

HEI NQMAM KIRILCA   NA LAP TOPA SI  BASI NEME TRIII

Syncro: В долния ляв ъгъл на прозореца в който пишеш отговора си има една иконка Щракни я с ляв бутон да стане червена и си  напиши отговора
« Последна редакция: Сб 17 Януари, 2009, 14:51:29 от Syncro »
otglejdam   plevenski gulabi