Автор Тема: гълъбовъден клуб"БГ Ролер"  (Прочетена 9948 пъти)

mihata

• Гост
гълъбовъден клуб"БГ Ролер"
« -: Чт 29 Март, 2007, 16:42:41 »
на 23.03.2007г. бе учреден гълъбовуден клуб"БГ Ролер".Членовете за сега са 14 за сега,но не бързаме да се рзрастваме:-)).разбира се ,всеки,които отглежда огледални ролери и споделя целите на клуба е добре дошъл.съвсем скоро ще се регистрираме и в съда и ще члленуваме в националното дружество.надяваме се с общи усилия да постигнем национално и международно признание за породата,както и да се здобием с международен сертификат за регистрация.желая на всички колеги успехи!!!

Forum - Bulgarian pigeons selection

« -: Чт 29 Март, 2007, 16:42:41 »

Неактивен sss

• Доктор
  • Публикации: 213
    • Ел. поща
« Отговор #1 -: Пт 30 Март, 2007, 08:48:51 »
Хайде Честито да Ви е Дружеството!
Желая Ви много и качествени птици и много членове на дружеството!
И да си "провлачите краката" за другите БГ породи :lol:  :lol:  :lol:
КЕФА ЦЕНА НЯМА!!!

Неактивен vodolej_1

• Професор
  • Публикации: 758
    • Ел. поща
« Отговор #2 -: Сб 31 Март, 2007, 00:11:03 »
да се включа и аз - честито, колеги, дай Боже повече такива начинания в скоро време!
Нека дружеството ви да пребъде и само успехи!!!

Неактивен sss

• Доктор
  • Публикации: 213
    • Ел. поща
« Отговор #3 -: Пт 20 Юли, 2007, 10:36:15 »
Дайте списък на членовете, че доста хора качиха огледални ролери.
КЕФА ЦЕНА НЯМА!!!

Неактивен ramzes62

• Нов
  • *
  • Публикации: 6
Re: гълъбовъден клуб"БГ Ролер"
« Отговор #4 -: Нд 06 Юли, 2008, 19:55:15 »
Kolegi pitam se, zashto porodata ne e "BG PREMETACH",a e "BG ROLER"!? " ROLER" e chujdica!Da ne bi,Holandcite v tehnite saytove da nazovavat tehnite premetachi s"NL premetach!?!

Неактивен vodolej_1

• Професор
  • Публикации: 758
    • Ел. поща
« Отговор #5 -: Нд 06 Юли, 2008, 19:57:42 »
наистина има резон казаното от ramzes62.
аз съм за!

Неактивен sasho

• Напреднал
  • **
  • Публикации: 65
    • Ел. поща
« Отговор #6 -: Нд 06 Юли, 2008, 22:57:27 »
Категорично и аз съм "за"! Може би ще си струват и малкото дебати по този въпрос.

mihata

• Гост
« Отговор #7 -: Пн 07 Юли, 2008, 21:48:29 »
здравейте ,колеги!ролер или преметач????може би има някакво обяснение!!!не мисля ,че е  от голямо значение коя дума ще исползваме,при положение,че означава едно и също!!!!българия е малка сравнение с останалия свят,а по распространената дума от двете е ролер!!мисля че в името на породата има включен национален елемент-БЪЛГАРСКИ и не знам дали е нужно да караме чужденците да си кривят езиците докато кажат преметач.това разбира се не се отнася за българите които много лесно изговарят тази дума:-))))).не мисля ,че е фатално да се казват ролери,но в международен план!в българия може да си им викаме както си искаме!!на 12.09.08г. в Шамбери(близо до Женева Франция)ще се проведе събрание на европейския съюз на гълъбовъдите и комисията по стандартите!!!на това събрание ще се обсъждат и признаят официялно предложените български породи.надявам се да защитим достойно българия и да  донесем добри новини.чао и успехи!!!!

Неактивен ramzes62

• Нов
  • *
  • Публикации: 6
« Отговор #8 -: Пн 07 Юли, 2008, 22:44:47 »
Ne mi se spori po vaprosa!NO zashto vinagi tryabva da se saobrazyavame s chujdencite!Siguren sam che mnogo ot kolegite koito ne polzuvat komputar ne znayat kakvo e "ROLER"!KUNDELIV,VARTELIV,PADADJIA,IGRAECHT vseki shte ni razbere,no "roler"edva li!Za predstavyane na BG galabi v chujbina da se polzuva angl. ezik no v BG......?..Da ste jivi i zdravi kolegi i mnogo uspehi!

Неактивен LudmilDo

• Професор
  • Публикации: 641
    • Ел. поща
« Отговор #9 -: Вт 08 Юли, 2008, 13:21:56 »
smooth Bulgarian roller = огледален Български преметач (играджия)  :o :o :o
Плевенския гълъб = Грация и ...
0879911166

Неактивен Кънчо Атанасов

• Професор
  • Публикации: 652
    • Ел. поща
« Отговор #10 -: Вт 08 Юли, 2008, 14:22:04 »
В АВСТРАЛИИСКИ САЙТ СРЕЩНАХ ИМЕТО МАКЕДОНСКИ ПРЕВРЪТАЧ ИЛИ НЕЩО ПОДОБНО НИМА МАКЕДОНЦИТЕ СА ПО ГОЛЕМИ ОТ НАС  ПОД ИМЕТО НА МАКЕДОНСКИ ДОНЕК И ДР.СЕ СРЕЩАТ НЯКОЛКО МАКЕДОНСКИ ПОРОДИ ДОКАТО БГ МАЙ НЕ СЪМ ВИЖДАЛ,АКО НЕ СИ УВАЖАВАМЕ САМИ КАК ИСКАМЕ ДА НИ УВАЖАВАТ ХОРАТА? НА МИХАТА ИСКАМ ДА КАЖА ЧЕ АКО ВИНАГИ СЕ МИСЛИМ НА МАЛКИ И НЕЗНАЧИТЕЛНИ ТАКИВА И ЩЕ ОСТАНЕМ.ЧУЖДЕНЦИТЕДА СИ ПРЕВЕЖДАТ КАКВО Е БГ. ПРЕМЕТАЧ АКО ГИ ИНТЕРЕСУВА. НИЕ ЛИ ДА МИСЛИМ ЗА ТЯХ?
« Последна редакция: Вт 08 Юли, 2008, 14:23:42 от Кънчо Атанасов »
SM 0888693424

mihata

• Гост
« Отговор #11 -: Вт 08 Юли, 2008, 21:46:24 »
здравейте ,колеги! ще разясня отново!!думата ролер е позната на много повече хора отколкото изброените(дори няколко)български синоними!!!! нищо малко и незначително не виждам в това!!!още повече ,че извън българия хората уважават труда на всеки!!!!достатъчно патриотично е наименованието БЪЛГАРСКИ!!!!не знам дали ви е направило впечатление ,но в международен мащаб има наименования които се ползват от всички!!! тюмлер,потер и т.н.повтарям ,че това съвсем не е толкова омаловажаващо държавата и националността ни!!просто терминология. и след консултация с наши приятели чужденци името на огледалните се превежда на англииски като БУЛГАРИАН УАЙТ САЙТ РОЛЕР.на немски ВАЙС ШИЛД и т.н.чао и успехи!!!

Неактивен LudmilDo

• Професор
  • Публикации: 641
    • Ел. поща
« Отговор #12 -: Ср 09 Юли, 2008, 08:53:08 »
Миха, ние нямаме нищо против думичката ролер, но тя да се използва, когато се изговаря името на породата на английски език, защото на немски, френски и много други не е така. Просто българското - ОРИГИНАЛНОТО име на породата да е ПРЕМЕТАЧ, ИГРАДЖИЯ или друг синоним. Анадъммо?! Като обикаляш Българията и идеш у бай Еди кой си, как нарича гълъбите си?! - ролери или играчи, тупаци, преметаци ...
Плевенския гълъб = Грация и ...
0879911166

mihata

• Гост
« Отговор #13 -: Ср 09 Юли, 2008, 20:31:27 »
анджък!!!тук те са и си остават преметачи,но навън става по разбираемо некакси,нали!??с  бай еди койси говорим български и съм достатъчно наясно,че не всички байовци знаят кво е ролер:-)!името на клуба и породата са запазени в този вид и промяната им не е наложителна на този етап!благодаря за мненията и успехи!!!!

Неактивен sasho

• Напреднал
  • **
  • Публикации: 65
    • Ел. поща
« Отговор #14 -: Ср 09 Юли, 2008, 23:39:23 »
Все пак доводите на Михата " не знам дали е нужно да караме чужденците да си кривят езиците ", според мен не са убедителни и за това приканвам колегите ,които имат отношение по поставения въпрос да вземат отношение.Благодаря ви!