Автор Тема: Pideons-BG.com Форуми -> Akmani  (Прочетена 4080 пъти)

Неактивен bojidar

• Специалист
  • Публикации: 113
    • Ел. поща
Pideons-BG.com Форуми -> Akmani
« -: Ср 21 Март, 2007, 22:14:51 »
Имам въпрос? Пазарджиските гълъби пал акман,кара акман и др. ТРЯБВА в сайта да ги пишат АКМАНЕСТИ.Какво имат общо с породата акмани?
ълъби

Forum - Bulgarian pigeons selection

« -: Ср 21 Март, 2007, 22:14:51 »

Неактивен Кънчо Атанасов

• Професор
  • Публикации: 652
    • Ел. поща
« Отговор #1 -: Ср 21 Март, 2007, 22:49:35 »
МИСЛИЛ СЪМ МНОГО ПО ТОЯ ВЪПРОС И СЪМ СЪГЛАСЕН С ТЕБ НО ВЕЧЕ  ТОВА ИМЕ СЕ Е НАЛОЖИЛО  И ТРУДНО ЩЕ СЕ ПРОМЕНИ ДОБРЕ ЧЕ ПОНЕ В ПОСЛЕДНО ВРЕМЕ СЕ ИЗПОЛЗВА  КАРА КАТО ДОБАВКА УЖ ЗА НЯКАКВО РАЗГРАНИЧЕНИЕ.А ИНАЧЕ КАРАБАШИ ИМА ВЪВ ВАРНА И В СОФИЯ ОСВЕН В ХАСКОВО  А СА КОРЕННО РАЗЛИЧНИ ЗАТОВА АКМАН НЕ Е ПРЕЦЕДЕНТ ДАНО ДА Е ПОСЛЕДНО.ЧЕ БЪРКОТИЯТА Е ГОЛЯМА.ИЗПОЛЗВАМ ДА ПОКАНЯ ТАКА И ТАКА СИ ОТВОРИЛ ТЕМАТА КОЛЕГИТЕ КОИТО СЕ ИНТЕРЕСУВАТ ОТ ТЕМАТА ДА СПОДЕЛЯТ МНЕНИЯ И ДА НЕ ПРЕВРЪЩАМЕ ГАЛЕРИЯ В ЪВ ФОРУМ ТОЕ Е ТУК А И СНИМКИ СЕ КАЧВАТ ВЕДНАГА И БЕЗ ЦЕНЗУРА ОТ АДМИНА :D И НЯМА ДА ДОСАЖДАМЕ НА ХОРАТА КОИТО СА НА ДРУГА ВЪЛНА.МОЛЯ КОЛЕГИ!

SM 0888693424

chanko

• Гост
МНЕНИЕ
« Отговор #2 -: Чт 22 Март, 2007, 10:29:28 »
НЯМАМ ПРЕТЕНЦИИ, КАТО СПЕЦИАЛИСТ В ТАЗИ НАСОКА НО ЩЕ ИЗКАЖА МНЕНИЕ КОЕТО МИСЛЯ ЧЕ ВСЕКИ ЩО ЗАНИМАВАЩ СЕ С ГЪЛЪБИ КОЛЕГА БИ СПОДЕЛИЛ. УБЕДЕН СЪМ ,ЧЕ ПОРОДАТА Е ДОСТА СТАРА И НАЛОЖИЛА СЕ В ОПРЕДЕЛЕНИ РЕГИОНИ А КАТО ЦЯЛО Я ИМА И В ЦЯЛАТА СТРАНА. МОИТЕ НАБЛЮДЕНИЯ СА ЧЕ ПРЕДИ ГОДИНИ ОТСЪСТВАХА ИМЕНА /възможно е да ги греша но моля за извинение/ като - ПАЛ-АКМАН, КАРА-АКМАН, НЕВРЕН, ПАЛ-БЕНЛИЯ И ДР. КОИТО ВЕРОЯТНО И НЕ СЪМ ЧУВАЛ- НО ИМЕНАТА - АКМАН, БЕМКАЛИЯ И КАРАБЕЛИЯ ГИ ЗНАЯ ОТ ДЕСЕТКИ ГОДИНИ НАЗАД. ПРЕДИ ВРЕМЕ ИЗКАЗОХ СЪЩО МНЕНИЕ ПО ТЕМАТА ПОЗНАНИЯТА МИ ЗА АКМАНИТЕ СА ДО ТАМ - ЧЕ СТРАХОТНО МИ ХАРЕСОХА КАТО ЕКСТЕРИОР-В ЧАСТНОСТ АБСОЛЮТНО СЪРАЗМЕРНИТЕ ШАРКИ, КОИТО ВЕРОЯТНО СА КУЛМИНАЦИЯТА ЗА СПЕЦИАЛИСТА. В ГАЛЕРИЯТА ВИДЯХ НЯКОЛКО ЕКЗЕМПЛЯРА КОИТО СЕ ДОБЛИЖАВАТ ДО МОЯТА ИСТИНА ЗА ТОЗИ ВИД ГЪЛЪБИ И МНОГО С РАЗНИТЕ МУ ТАМ ПРЕДСТАВКИ КОИТО СА ОТ СЪЩИЯ ТИП НО МИСЛЯ ЧЕ БЯГАТ ОТ ОСНОВНОТО ЗА ПОРОДАТА - СПОРЕД МЕН ОПРЕДЕЛЕНАТА ШАРКА-КОЯТО ОПРЕДЕЛЕНО НЕ Е ПРОИЗВОЛНА. СПОРЕД МЕН ТЕЗИ НОВИ-БЕЗ ДА ЗАСЯГАМ НИКОГО -АКМАНИ СА ПРОСТО КРЪСТОСКИ СЪС СЕБЕПОДОБНИ ОТ ВИСОКОЛЕТНИТЕ ПОРОДИ-НАЙ ВЕРОЯТНО ПАЗАРДЖИШКИ ГЪЛЪБИ НО ТОВА Е СПОРЕД МЕН И ВСЕКИ ПО МЕСТА ИМ ДАВА НЯКОЕ ОПРЕДЕЛЕНИЕ КОЕТО ПОВТОРЕНО НЯКОЛКО ПЪТИ СЕ Е ПРЕВАРНАЛО В СВОЕГО РОДА ВИД ГЪЛЪБИ. ПЛОВДИВСКИ ИЛИ ЯМБОЛСКСИ-МИСЛЯ ЧЕ ТОВА КОЕТО ВИЖДАМ ОТ ПРЕДСТАВЕНИТЕ ПТИЦИ , ЧЕ ПЛОВДИВСКИЯ Е СПОРЕД МЕН МАЛКО ПО ЕДЪР НО МИСЛЯ ЧЕ ТОВА Е ВЪПРОС НА ВКУС СТИГА ДА ПРЕПОКРИВА ОСТАНАЛИТЕ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ПОРОДАТА,ВСИЧКО ПИСАНО ДО ТУК Е САМО И ЕДИНСТВЕННО МОЕ МНЕНИЕ КОЕТО НЕ ТРЯБВА ДА АНГАЖИРА НИКОГО-МОЖЕ БИ И ДА ГРЕША-ПОНЕЖЕ НАИСТИНА АЗ СЪМ НА СЪВСЕМ ДРУГА СИСТЕМА ГЪЛЪБИ, ПРИ КОИТО СЪЩО НЕЩАТА ИЗОБЩО НЕ СА ИЗЯСНЕНИ ЗА ПОВЕЧЕТО ОТ ОТГЛЕЖДАЧИТЕ. ОТНОВО СЕ ИЗВИНЯВАМ АКО СЪМ ЗАСЕГНАЛ НЯКОГО -НЕВОЛНО.

Неактивен tpetrov

• Инициатор
  • Професор
  • Публикации: 552
    • http://pigeons-bg.com
    • Ел. поща
« Отговор #3 -: Чт 22 Март, 2007, 10:57:35 »
Май трябва да отворим нова тема...Шарката при гълъбите. Белоглави, акмани, карабаши.....но за съжаление не разполагам с материал за предаване на доминантните признаци.
Както съм писал някъде, при пазарджишките гълъби най важно е летенето и другата крайност премятането. Външния вид е естетика на селекцията.
  Но когато се говори за класика...то това са Софийските, пловдивските и Ямболските Акмани, независимо че те са загубили първоначалното си предназначение за сметка на външния вид.

chanko

• Гост
МНЕНИЕ
« Отговор #4 -: Чт 22 Март, 2007, 11:19:28 »
ИЗЦЯЛО СПОДЕЛЯМ МНЕНИЕТО НА ТИХОМИР-СЪЖАЛЯВАМ ЧЕ ПРОПУСНАХ СОФИЙСКИ НО НЕСЪЗНАТЕЛНО  - НАИСТИНА АКМАНА ТОВА Е ПРЕКРАСНО РАВНОПОСТАВЕНОСТ НА КАТРАНЕНО-ЧЕРНО В СТРАХОТНО ЕДИНТИЧНИ ФОРМИ.

chanko

• Гост
« Отговор #5 -: Чт 22 Март, 2007, 11:32:50 »
ПРОПУСНАХ ПО ГОРЕ ДА СПОДЕЛЯ-МИСЛЯ, ЧЕ ОЧИТЕ НА АКМАНА БИ ТРЯБВАЛО ДА СА КРИСТАЛНО ЧИСТИ-НАДЯВАМ СЕ ДА НЕ ГРЕША.

chanko

• Гост
« Отговор #6 -: Чт 22 Март, 2007, 12:40:03 »
ПРЕГЛЕЖДАХ ГАЛЕРИЯТА НА СЛИВЕНСКИ/ЯМБОЛСКИ/ ГЪЛЪБИ И ТАМ ИМА НЯКОЛКО СНИМКИ НА АКМАНИ - СМЯТАМ ЧЕ ТЕ СА НАЙ БЛИЗКО ДО ИСТИНАТА АКО ПРОЯВИТЕ ИНТЕРЕС СРАВНЕТЕ  :)  :)  :)

Неактивен bojidar

• Специалист
    • Ел. поща
« Отговор #7 -: Чт 22 Март, 2007, 13:34:15 »
Тези акмани са снимани на ръка.Трябва да се виждат на стойка.Погледни мойте в галерия софийски донеци,но аз казвам,че не могат  пазарджиските гълъби да се казват  АКМАНИ. Така се обърква представата за породата.
ълъби

Неактивен tpetrov

• Инициатор
  • Професор
  • Публикации: 552
    • http://pigeons-bg.com
    • Ел. поща
« Отговор #8 -: Чт 22 Март, 2007, 18:41:15 »
И малко снимки

Неактивен vodolej_1

• Професор
  • Публикации: 758
    • Ел. поща
« Отговор #9 -: Пт 23 Март, 2007, 14:19:27 »
само цвета различен :wink:

Неактивен bojidar

• Специалист
    • Ел. поща
« Отговор #10 -: Пт 23 Март, 2007, 18:09:43 »
АКМАНИТЕ СА ЧЕРНИ.ПРЕДИ 20 ГОД. СТЕФАН И ВАКЛИН ОТ СОФИЯ НАПРАВИХА ЖЪЛТИ И ЧЕРВЕНИ .ТЕ СЕ РАЗЛИЧАВАТ САМО ПО ЦВЕТА.НЕНО АЗ СЪМ ЗЕТ В ЛЮБИМЕЦ, НА 13 04 ЩЕ ИДВАМ И ЩЕ ТИ СЕ ОБАДЯ.
ълъби