Автор Тема: Паламарски  (Прочетена 19187 пъти)

chanko

• Гост
Паламарски
« -: Нд 14 Януари, 2007, 19:19:37 »
С риск да си спечеля неодобрението Ви но в искренно шеговит тон, като гледам показаните птици и описанията които дават колегите стигам до заключението ,че " ПАЛАМАРСКИЯ гълъб е ЧИРПАНСКИ скъсан на изпита за СЛИВЕНСКИ" -без да засягям никого .

Forum - Bulgarian pigeons selection

Паламарски
« -: Нд 14 Януари, 2007, 19:19:37 »

Неактивен vodolej_1

• Професор
  • Публикации: 758
    • Ел. поща
Паламарски
« Отговор #1 -: Нд 14 Януари, 2007, 20:40:05 »
В шеговития тон да продължа - съгласен съм с Чанко, любителите на паламарски да не се засягат! :wink:

Anonymous

• Гост
Паламарски
« Отговор #2 -: Пн 15 Януари, 2007, 13:37:21 »
Nyama nishto za zasyagane. Palamarskite se otglejdat predimno poradi harakterniya glas a vinshniya vid kakto veche kazah e mnogo podoben na chirpanskite, slivenskite i razgradskite. Bih se zaradval ako lubitelite na chirpanskite ni uvedomyat za tehnike glasove. Mogat da sravnyat ako poslushat video zapisa koyto veche e kachen...

Иво

• Гост
Паламарски
« Отговор #3 -: Пн 15 Януари, 2007, 14:05:38 »
Цитат на: "Anonymous"
Nyama nishto za zasyagane. Palamarskite se otglejdat predimno poradi harakterniya glas a vinshniya vid kakto veche kazah e mnogo podoben na chirpanskite, slivenskite i razgradskite. Bih se zaradval ako lubitelite na chirpanskite ni uvedomyat za tehnike glasove. Mogat da sravnyat ako poslushat video zapisa koyto veche e kachen...

Ами имам 4 двойки чирпански на два от мъжкарите гласовете са абсолютно същите като на гълъба качен на клипчето. А единия от моите който също е бял изкарва и доста дълга песен но си е чирпански.

vodolej

• Гост
Паламарски
« Отговор #4 -: Пн 15 Януари, 2007, 19:26:23 »
чирпанските са дрезгави, това е характерно за тях

Неактивен simecat1

• Специалист
  • Публикации: 121
    • Ел. поща
Паламарски
« Отговор #5 -: Пн 15 Януари, 2007, 20:39:16 »
Цитат на: "vodolej"
чирпанските са дрезгави, това е характерно за тях

Чирпанските са дрезгави,дебело-дрезгави и закъртени но има и изключения :wink:

Неактивен vodolej_1

• Професор
  • Публикации: 758
    • Ел. поща
Паламарски
« Отговор #6 -: Пн 15 Януари, 2007, 20:44:33 »
Изключения винаги има, това е нормално. Но тук става въпрос за характерното, не за изключенията.

Anonymous

• Гост
Паламарски
« Отговор #7 -: Пн 15 Януари, 2007, 22:11:04 »
Аз отглеждам чирпански гълъби и мога да кажа че имам гълъби с подобни гласове кото на паламарския от видеото.Между другото гълъба ми хареса много.Бих искал да се запозная с колеги които отглеждат паламарски за глас.

Неактивен LudmilDo

• Професор
  • Публикации: 641
    • Ел. поща
Паламарски
« Отговор #8 -: Пн 15 Януари, 2007, 23:00:57 »
Паламарските се отглеждат единствено и само за гласове!!!!!
Плевенския гълъб = Грация и ...
0879911166

Неактивен nenos

• Нов
  • *
  • Публикации: 22
Паламарски
« Отговор #9 -: Пн 15 Януари, 2007, 23:27:31 »
Людмиле ти развъждаш ли паламарски или само ги ползваш за храначи?

Неактивен LudmilDo

• Професор
  • Публикации: 641
    • Ел. поща
Паламарски
« Отговор #10 -: Вт 16 Януари, 2007, 09:15:45 »
Основното им предназначение при мен е - храначи, но получавам и доста пилета от тях. Кофтито е, че не се занимавам с разпяването им, но добрия певец и без разпяване си е добър ;)
Плевенския гълъб = Грация и ...
0879911166

Неактивен sss

• Доктор
  • Публикации: 213
    • Ел. поща
Паламарски
« Отговор #11 -: Вт 16 Януари, 2007, 15:47:04 »
Добрият певец пее сред отбрана публика, а не сам на себе си пред огледалото :wink:  :wink:  :wink:
КЕФА ЦЕНА НЯМА!!!

TANSA

• Гост
Паламарски
« Отговор #12 -: Вт 16 Януари, 2007, 16:03:07 »
Interesno e da chuya che chirpanski peyat kato palamarskite. Radvam se che palamarskite sa razprostraneni mnogo poveche v BG otkolkoto az znam. V galeriyat vidyah che mnojinstvoto chirpanski sa kafesi ce beli gerdani, ima li drugi cvetove populjarni? Nadyavam se "nenos" da kachi njakoy zapis na chirpanskite...

Иво

• Гост
Паламарски
« Отговор #13 -: Вт 16 Януари, 2007, 16:07:41 »
Аз лично имам червени с бял гердан жълти с бял гердан и сини с бял гердан имах чисто бял гълъб с чисто жълта женска но женската ми умря сега гълъба е сам. Преди време имах и две двойки черни с бели гердани.

TANSA

• Гост
Паламарски
« Отговор #14 -: Вт 16 Януари, 2007, 16:44:12 »
Ivo, chakame njakoy zapis, ne trabvya da e mnogo trudno za teb kato moderator. A do sega ne se li zanimavahte viobshte s glasovete im?