Автор Тема: бургаски гълъби  (Прочетена 32101 пъти)

Неактивен vodolej_1

• Професор
  • Публикации: 758
    • Ел. поща
бургаски гълъби
« -: Сб 25 Ноември, 2006, 23:08:30 »
Тук много неща би могъл да каже К.Атанасов и аз се чудя защо още си трае?! Кънчо, време е да дадеш малко пояснения - освен хубавите екземпляри, които отглеждаш няма да е лошо и ако напишеш нещо

Forum - Bulgarian pigeons selection

бургаски гълъби
« -: Сб 25 Ноември, 2006, 23:08:30 »

Неактивен LudmilDo

• Професор
  • Публикации: 641
    • Ел. поща
бургаски гълъби
« Отговор #1 -: Вт 12 Декември, 2006, 16:13:52 »
белите ме "разбиха"!!! Поздравления!!!
Плевенския гълъб = Грация и ...
0879911166

Неактивен vodolej_1

• Професор
    • Ел. поща
бургаски гълъби
« Отговор #2 -: Вт 12 Декември, 2006, 18:09:06 »
Белите са прекрасни наистина! А ако се премятат също е много хубаво! Браво!
На тях някога по Ямболско им казвахме "деснаци", а на черните - "румънски апари", като последното не мога да си го обясня сега, защото се сещам, че ги вземахме от Бургаско. Но може би за да се прави разлика с гладките черни сливенски, на които казвахме "сливенски арапи".

Неактивен Кънчо Атанасов

• Професор
  • Публикации: 652
    • Ел. поща
Re:
« Отговор #3 -: Ср 13 Декември, 2006, 18:39:26 »
Moje bi togava biaha s malko po slabi vav figuri.    ОТ ТУК СТАВА ЯСНО ЧЕ СИ РАБОТИЛ ПО ФИГУРИТЕ  НА ПТИЦИТЕ А ТОВА ЗНАЧИ ЧЕ МИСЛИМ ЕДНАКВО ЧЕ КОЛКОТО Е ПО-ДОБРА ВИЗИЯТА НА ЕДИН ГЪЛЪБ ТОЙ Е ПО СТОЙНОСТЕН.АКО Е ТАКА МИСЛИМ ЕДНАКВО А СЕ ИЗРАЗЯВАМЕ РАЗЛИЧНО.АЗ СЕ ЗАНИМАВАМ С ЧЕРНИТЕ ОТ 6Г.И СЪМ ГИ ЗАПОЧНАЛ ОТ СЪЩИЯ ТОЗИ ДЖЕВЛЕК ТОЙ Е МНОГО ДОБРЕ ЗАПОЗНАТ С ТОВА КОЕТО ПРАВЯ И  ЩОМ ТОИ ТИ Е БЛИЗЪК ПИТАЙ ГО СИГУРНО МУ ИМАШ ТЕЛЕФОНА.ЗАЕДНО С НЕГО КУПИХМЕ И ЖЕНСКАТА ЗА ЧЕРНИЯ.В НАЧАЛОТО МИ ДАВАХА И ДОБРИ И ЛОШИ ПИЛЕТА.ОСТАВЯХ СИ САМО ПО 2-3 НАЙ ДЪЛГИТЕ КОИТО МИ ХАРЕСВАХА НЯКОИ МУ ВИКАТ ПОДБОР ИЛИ .СЕЛЕКЦИЯ  СЪБРАХ СТАРИЯ ЧЕРЕН С НЕГОВА ВНУЧКА И ВСИЧКО СИ ДОЙДЕ НА МЯСТОТО.РЕЗУЛТАТА Е ПОВЕЧЕ ОТ ДОБЪР.ТУК ТАМ ДАВАТ ПО НЯКОЕ ЛЕКО ПИЛЕ КОЕТО СТАВА ЗА ВДИГАНЕ НО С ТЕЧЕНИЕ НА ВРЕМЕТО И ТОВА ЩЕ СЕ ИЗЧИСТИ ВСЕ ПАК 6Г СА КЪС ПЕРИОД.ТА  ЗА ЧЕРНИТЕ МАЙ ИЗЛЯЗОХМЕ И РОДА.САМО ЧЕ ЕДИН РАЗВИВА А ДРУГ ПОДЪРЖА ДАДЕНА ЛИНИЯ . И ДВЕТЕ НЕЩА СА НУЖНИ ЗА ГЕННА БАНКА.МОЕТО ВИЖДАНЕ Е ЧЕ ХУБАВАТА ФИГУРА МОЖЕ ДА СТАНЕ ОЩЕ ПО ХУБАВА. ЗА ВЪРТЕНЕ И ЛЕТЕНЕ СИ ОТГЛЕЖДАМ ПАЗАРДЖИШКИ ЗАЩОТО ТАМ НЯМА КОЙ ДА ГИ БИЕ(ОСВЕН СОКОЛИТЕ).ИСПОЛЗВАМ ТЕЖЪК ИЛИ ВОЛИЕРЕН (КОЙ КАКВОТО СИ ИЗБЕРЕ) ЗАЩОТО СИ ДАВАМ СМЕТКА ЧЕ ДОСТА ТЕСНОГРЪДИКОЛЕГИ ЩЕ ВЪЗРОПТАЯТ ВСЕ ПАК ИМА РАЗЛИКА.БЕЛИТЕ ТИ СА МНОГО ДОБРИ С ЧЕРНИТЕ ...Е ТАМ СМЕ РОДНИНА А ОСТАНАЛИТЕ СНИМКИ АЗ НЕ БИХ ИЗПОЛЗВАЛ ОСОБЕНО В ПУБЛИЧНО ПРОСТРАНСТВО НО...ТИ СИ ПРЕЦЕНЯШ   И НАЙ ВАЖНАТО ЧАНКО
СРАВНИТЕЛНО МАЛКО ВРЕМЕ ТИ ТРЯБВАШЕ ДА УЗРЕЕШ ЗА ТЕРМИНА Б У Р Г А С К И ПЪК БИЛ ТОЙ  МЕСТЕН ИЛИ ДРУГ ВСЕ ТАЯ ИЛИ КАКТО КАЗА БАРЕКОВ ИМАМЕ НОВИНА.ИЛИ ГЪЛЪБИТЕ ЕДНИ А ПОРОДИ МНОГО НЕЩО КАТО ПЛЕВЕНСКИ И ВАРНЕНСКИ.ЛИНИИ ДА. ВСЕ ПАК ИМА ПОЛЗА ОТ ДИСПУТИТЕ.ДОПРЕДИ ДЕН ДВА ТИ КАЗА БУРГАСКИ -НАМА ТАКИВА.ЧОВЕК СИ ПРОМЕНЯ МНЕНИЕТО ПОНЯКОГА .ЛОШО НЯМА.ПОНЕЖЕ СТАНА МНОГО ЛИЧНО ПОВЕЧЕ НЯМА ДА ВЗЕМАМ ОТНОШЕНИЕ ПО ВЪПРОСА ВЪВ ФОРУМА ТАМ ИМА НОРМИ НА ПОВЕДЕНИЕ.ИМАМ ТЕЛ ,ПОЩА  ТАМ ЗАПОВЯДАЙ С УДОВОЛСТВИЕ И УВАЖЕНИЕ ....МОЛЯ
SM 0888693424

Неактивен Кънчо Атанасов

• Професор
    • Ел. поща
бургаски гълъби
« Отговор #4 -: Ср 13 Декември, 2006, 18:41:14 »
ЩЕ ОПИТАМ ДА КАЧА НЯКОИ СНИМКИ НО ВСЕ ОЩЕ СЕ ЗАТРУДНЯВАМ
SM 0888693424

Неактивен vodolej_1

• Професор
    • Ел. поща
бургаски гълъби
« Отговор #5 -: Ср 13 Декември, 2006, 18:51:07 »
Е, накрая се изясни май, че има бургаски, само дето им се казвало различно. но тук може да се спори как да се развива линията - волиерно, за екстериор или както са си били - за летене и премятане
« Последна редакция: Пн 21 Септември, 2009, 08:49:07 от vodolej_1 »

Неактивен Кънчо Атанасов

• Професор
    • Ел. поща
бургаски гълъби
« Отговор #6 -: Ср 13 Декември, 2006, 19:22:18 »
АЛЕКСАНДРОВ КАЗА ЧЕ ЛОМСКИТЕ СА ДВА ВИДА ВИСОКОЛЕТАЧ И ТЕЖЪК   .ТАКА ЧЕ...
SM 0888693424

Неактивен vodolej_1

• Професор
    • Ел. поща
бургаски гълъби
« Отговор #7 -: Чт 14 Декември, 2006, 18:38:34 »
Сега да не излезе и че ломските са два вида - като бургаските :lol:

Неактивен admin

• Администратор
  • Професор
  • Публикации: 526
    • Ел. поща
бургаски гълъби
« Отговор #8 -: Нд 17 Декември, 2006, 09:41:06 »

Подителите на гълъбчето са донесени от Бургас

Взето от кнежа

Взети от Кнежа
s/uploa
Взето от Кнежа

Неактивен tpetrov

• Инициатор
  • Професор
  • Публикации: 552
    • http://pigeons-bg.com
    • Ел. поща
бургаски гълъби
« Отговор #9 -: Нд 17 Декември, 2006, 21:38:16 »
Снимките ги качих, за да покажа...някакво сходство помежду им, макар че не са типични представители. Исках да кажа че нетрябва да се търси откъде са прелетели.
    За съжаление аз немога да вдигам гълъбите. Сокола е станал толкова нахален, че се наложи да ги затворя.

Неактивен vodolej_1

• Професор
    • Ел. поща
бургаски гълъби
« Отговор #10 -: Нд 17 Декември, 2006, 22:35:27 »
"Гълъбката я одрязохме сверка след оскубване на рязяните пера." - Чанко, можеш ли да ми обясниш какво означава това? Признавам си, че питам, защото наистина не знам какво означава, моля да не се тълкува различно!

Неактивен vodolej_1

• Професор
    • Ел. поща
бургаски гълъби
« Отговор #11 -: Нд 17 Декември, 2006, 23:07:45 »
Благодаря, Чанко! Да, аз те питах. В Ямболско пък на женските сливенски се "фрезират" крилата - излязват се напречните пурушинки и се оставят опорните пера/като клечки стават/ и това не им позволява да се вдигат. но това се прави от друга гледна точка - защото гълъбите се селекционират за земя - след като мъжкият пее след женската тя не може да литне и следвайки я, той "скача"/прелита определено разстояние с трещене на крила/. Иначе и тук за гълъбката манипулацията е безболезнена и тя спокойно се обслужва, стига до гнездото си, мъти и т.н.

Неактивен Кънчо Атанасов

• Професор
    • Ел. поща
бургаски гълъби
« Отговор #12 -: Нд 17 Декември, 2006, 23:30:00 »
:lol:  :lol:  :lol:
SM 0888693424

Неактивен vodolej_1

• Професор
    • Ел. поща
бургаски гълъби
« Отговор #13 -: Нд 17 Декември, 2006, 23:36:53 »
Кънчо, не се смей, разискваме съществени неща в развитието на породите и различните насоки на работа

Неактивен vodolej_1

• Професор
    • Ел. поща
бургаски гълъби
« Отговор #14 -: Нд 17 Декември, 2006, 23:42:04 »
но в случая крайната цел е различна - при едната запазване живота на гълъба, при другата доразвиване на определени качества