Автор Тема: Изложба на гълъби - нашите критерии  (Прочетена 15278 пъти)

Неактивен tpetrov

• Инициатор
  • Професор
  • Публикации: 552
    • http://pigeons-bg.com
    • Ел. поща
Изложба на гълъби - нашите критерии
« Отговор #30 -: Пн 13 Ноември, 2006, 17:01:01 »
E нали и аз съм софианец, май трябва да взема отношение. Сега когато неживея в София, пазара ми липсва. Там е място където единствено срещаш определени хора и темата е винаги една - гълъбите.  Вярно е че може да се намерят доста слаби места, но факт е че го има и той си действа. Посещава се и от доста хора които не са от София. ВИждал съм от Петрич, Перник, Дупница, Враца, Пазаржик....а друг е въпроса какво очакваш да видиш на този пазар. /все пак е местен/ Хубаво е ако има и в другите градове такива места.
    Вярно е че информацията на сайта се базира на материали от изложбата Интертау, това може би беше и последното *масово* участие на дружествата извън София. Много от материалите са приети от тогавашните дружества. Познавам лично и човекът, който направи и филма/ даваха го по телевизията/ Ваклин от *Софияпрес*. От тази изложба се запали по гълъбите и доста години отглеждаше Софийски донеци и шарени, ефекта беше доста голям.

Forum - Bulgarian pigeons selection

« Отговор #30 -: Пн 13 Ноември, 2006, 17:01:01 »

Неактивен Кънчо Атанасов

• Професор
  • Публикации: 652
    • Ел. поща
« Отговор #31 -: Пн 13 Ноември, 2006, 17:22:31 »
ЗА СЪЖАЛЕНИЕ КОЛЕГИ НЕ САМО В ПЛЕВЕН НЕЩАТА СА ТАКИВА.В БУРГАС НЕЩАТА СА ОЩЕ ПО ЗЛЕ.НИКОЙ НЕ СЕ ЗАХВАЩА С ОРГАНИЗАЦИОННА РАБОТА И АКО НЯКОЙ СЕ ИЗЛЪЖЕ БИВА ОПЛЮТ ОТ ВСЯКЪДЕ.МИСЛЯ ЧЕ ТРЯБВА ДА БЪДЕМ БЛАГОДАРНИ НА КОЛЕГИТЕ ОТ СТ.ЗАГОРА  ЯМБОЛ  ШУМЕН ТЪРНОВО КОИТО ПРАВЯТ ТРАДИЦИОННО ДОБРИ ПАЗАРИ И ИЗЛОЖБИ КАТО СЕ ИМА ВПРЕДВИД ЧЕ ВСИЧКО Е НА ГОЛ ЕНТУСИАЗЪМ ЗАСЛУЖАВАТ АДМИРАЦИИ!ДОБРИ ДУМИ СЕ ЧУХА И ЗА СВИЛЕНГРАД И ОСОБЕНО ЗА ПЕРНИК НЕКА ГИ ПОДКРЕПИМ ПОНЕ МОРАЛНО.ЗА ДА НЕ СИ ГОВОРИМ ПО НАЧИНА ПО КОЙТО СИ ГОВОРИМ ЗА ИНТЕРТАУ В МИНАЛО( ДАЛЕЧНО )ВРЕМЕ!
SM 0888693424

mihata

• Гост
« Отговор #32 -: Ср 15 Ноември, 2006, 13:53:59 »
zdraveite kolegi!!!!!vkliu4vam se otnovo samo za da popravia ti4ursa.oficialno registrirani klubove,a otdelno ot tova ima nacionalen suius.za tiahnite funkcii govorihme mnogo,no iskam davi kaga,4e ima opiti za registrirane na vtori nacionalen suius(ne6to kato vtoria sinod).tazi organizacia e sustavena ot obideni hora,koito pritegavat niakakvi uspehi blagodarenie na oficialnia suius.poznavam hora i ot dvata lagera i s usmivka 4akam razvruskata:-))mislia 4e znam koi 6te otpadnat:-))ili ako ne otpadnat 6te triabva da se krustiat po drug na4in.tova e primer,za6to niama masova organizacia.prosto sme unikalen narod i nared s dobrite imame i mnogo lo6i ka4estva.za men li4no re6enieto e iasno ,za6toto sme na put da registrirame na6ia klub(bg ogledalen roller) i kato takuv da gostuvame na izlogbite ,koito precenim 4e sa prestigni.mnogo po- lesno se organizirat malko hora,koito sa priateli,otkolkoto cialata kitna BULGARIA.mnogo mi e liubopitno ,TI4URSA kakvi gulubi gleda?mislia 4e moga da mu napravia psihologi4eski portret:-))))

mihata

• Гост
« Отговор #33 -: Ср 15 Ноември, 2006, 13:54:19 »
дравеите колеги!!!!!вклю4вам се отново само за да поправиа ти4урса.официално регистрирани клубоже,а отделно от това има национален съюз.за тяхните функции говорихме много,но искам дави кажа,4е има опити за регистриране на втори национален съюз(не6то като вториа синод).тази организациа е суставена от обидени хора,които притежават ниакакви успехи благодарение на официалниа съюз.познавам хора и от двата лагера и с усмивка 4акам развръзката:-))мислиа 4е знам кои 6те отпаднат:-))или ако не отпаднат 6те триабва да се кръстят по друг на4ин.това е пример,за6то няма масова организаця.просто сме уникален народ и наред с добрите имаме и много ло6и ка4ества.за мен ли4но ре6ението е иасно ,за6тото сме на път да регистрираме на6иа клуб(бг огледален роллер) и като такъв да гостуваме на изложбите ,които преценим 4е са престижни.много по- лесно се организират малко хора,които са приатели,отколкото цялата китна БЪЛГАРИА.много ми е любопитно ,ТИ4УРСА какжи гълъби гледа?мислиа 4е мога да му направя психологи4ески портрет:-)))) W

Неактивен admin

• Администратор
  • Професор
  • Публикации: 526
    • Ел. поща
« Отговор #34 -: Ср 15 Ноември, 2006, 17:22:36 »
Плах опит за кирилизация на написаното от михата.

teacher

• Гост
« Отговор #35 -: Ср 15 Ноември, 2006, 20:39:22 »
Миха, Миха.
Незнам откъде ги чуваш тези приказки. Пишеш ги и човек се чуди какво да ти отговори.
  Хайде да бъдем прагматични.
  Ако някой иска да стане член, къде трябва да открие този синод ли, съюз ли, здружение......приятелски кръг ли?Да не е някаква масонска ложа?
  Кой им е сайта....какво показват?......Искаш ли да ти пратя линкове към съседните национални         няма да използвам конкретна дума?  Абе този Петров колко пари иска да им даде място в този сайт да се обявят да ги видим.
  Още няколко въпросчета:
- Има ли съдебна регистрация ?
- Имат ли племенни киниги?
- Кои са членовете?
      Май доста остро се изказах до тук, СЪЖАЛЯВАМ, ам това е АБВ - то на селекцията.
      Малко любопитни факти.
      Къде бяха *другарите* при птичия грип или какво направиха за гълъбовъдите? Знае ли някой , например какво гласи Френския закон /Европейски/ за защита на животните, в часта си за гълъбите? Не виждате ли как месните ентусиасти се опитват да направят една изложба - пазар?
      А сега Миха да ти дам малко материал за психо портрета : Не отглеждам *международни* породи гълъби, с изключение на спортните, които ги ползвам за храначи, макар че като качество сигурно са едни от добрите /холандски и белгийски наследници/. Робувам на една порода, но харесвам и още няколко /български/. Не търся първи места по изложби и който ме познава знае че на много неща му разбирам...без да съм международен съдия.
   А за новото дружество БГ ролер.....  Ще трябва да измислите *български * правилник.....нали сме БУГАРИ, иначе с тази порода няма да се вместите в нито един европейски правиник.   УСПЕХ.

Неактивен Кънчо Атанасов

• Професор
    • Ел. поща
« Отговор #36 -: Ср 15 Ноември, 2006, 22:19:21 »
КАТО ПИТАШ НАВЯРНО ОЧАКВАШ НЯКЪКЪВ ОТГОВОР  ПРЕДПОЛАГМ.КАТО КРИТЕКУВАШ СЕ КЕФЕШ ПРЕДПОЛАГМ.СПОРЕД МЕН ИЗБИВАШ КОМПЛЕКСИ И ЗАТОВА СЕ КРИЕШ. ПОВЕЧЕТО КОЛЕГИ ЧЕСТО ВЛИЗАЩИ В ТОЗИ САЙТ СЕ ЗАПОЗНАХМЕ  ПО ИЗЛОЖБИ И ПАЗАРИ С ДРУГИТЕ  НАДЯВАМ СЕ  ЩЕ СЕ  ....ТИ РАЗБЪРКА И ПРЕДИЗВИКА КОЛЕГИТЕ В САЙТА И НА М.СИВЕВ И ТАМ ПРЕДИЗВИКА НЕГАТИВНИ РЕАКЦИИ С ИЗЯВИТЕ СИ.КАКВО СТАНА С" НАША ИЗЛОБА"ДЕТО ЩЕШЕ ДА СИ ПРАВИМ .ОСТАВАМ С ВПЕЧАТЛЕНИЕТО ЧЕ СИ КОМПЛЕКСАР КОЙТО В СОБСТВЕНИЯ СИ ГРАД НЯМА КОИ ДА ВЗЕМЕ НА СЕРИОЗНО И ЗАТОВА СЕ КРИЕШ ЗАД ПСЕВДОНИМИ  И ТЪРСИ ИЗЯВА  И ТРИБУНА .ДОСЕГА НЕ СЪМ ОСТАНАЛ С ВПЕЧАТЛЕНИЕ ЧЕ НЯКОЙ ПОДКРЕПЯ ИДЕИТЕ ТИ ПОНЕЖЕ БЯГАШ ОТ РЕАЛНОСТА И ВИТАЕШ НАКЪДЕ В СТРАТОСВЕРАТА.....ПРЕКАЛЕНО ВРЕМЕ МАЙ ТИ ОТДЕЛИХ :!:
SM 0888693424

Неактивен LudmilDo

• Професор
  • Публикации: 641
    • Ел. поща
« Отговор #37 -: Чт 16 Ноември, 2006, 09:08:13 »
Та относно анонимността в един форум няма нищо лошо. То затова е форум, с ник и т.н., но пък админа е създал една тема, където всеки може да се представи. Това засега съм направил аз, Иво, Дидо и Т.Петров. Май от всички пишещи тук лично познавам само Михата. Бих се радвал да видя и други представили се там!

п.п. извинявайте за офтопика

http://pigeons-bg.com/forum/viewforum.php?f=45
Плевенския гълъб = Грация и ...
0879911166

Неактивен tpetrov

• Инициатор
  • Професор
    • Ел. поща
« Отговор #38 -: Чт 16 Ноември, 2006, 10:26:08 »
Нищо друго не ми остава, освен да ви поканя на .....гости.  Все пак съм в центъра на България. Само трябва да уточним Вашите претенции. /изисквания/

Неактивен Кънчо Атанасов

• Професор
    • Ел. поща
« Отговор #39 -: Чт 16 Ноември, 2006, 12:10:47 »
ЕСТЕСТВЕНО ЧЕ НЯМА НИЩО ЛОШО.НО ТИ СЪЩО КОГАТО НЕ СИ СЪГЛАСЕН С НЕЧИЕ МНЕНИЕ ГО ОСПОРВАШ И ТОВА Е НАЙ -ДОБРОТО НА ФОРУМА КОЛКОТО ПОВЕЧЕ МНЕНИЯ ТОЛКОВА СМЕ ПО БЛИЗО ДО ИСТИНАТА.НО СИ СЕ ПРЕДСТАВИЛ СЪС СНИМКИ  С ТЕЛЕФОНА С КАЗВАШ ОТКЪДЕ СИ И КАКВО СИ НАПРАВИЛ.КАКВО ГЛЕДАШ ПОКАЗВАШ СНИМКИ ПОНЕЖЕ НЕ СЕ СТРАХУВАШ  ЧЕ НАКОЙ КОЙТО ТЕ ПОЗНАВА ЩЕ КАЖЕ   МАНИ ГО ТОЯ ЛЪЖЕЦ.ТАКА ПРАВИ ОБИКНОВЕНО ВСЕКИ КОЙТО Е ОТКРИТ И ДОБРОНАМЕРЕН СПОРЕД МЕН.НЕ ПРИЕМАМ МНЕНИЕ НА ЧОВЕК КОЙТО ГОВОРИ ЗАД ГЪРБА МИ ТАКА ИЗЛИЗА НА ПРАКТИКА.    АЗ СЕ ПОЗНАВАМ С ВОДОЛЕЙ  И МИХАТА  А ПЕТРОВ ГО ПОСЕТИХ ЛИЧНО В БАЗАТА МУ В ДЕРМАНЦИ ПРИ ДОБРО ЖЕЛАНИЕ Е ЛЕСНО ПО ИЗЛОЖБИТЕ ДА СЕ НАПРАВИ КОНТАКТ.
SM 0888693424

Неактивен vodolej_1

• Професор
  • Публикации: 758
    • Ел. поща
« Отговор #40 -: Пт 08 Декември, 2006, 00:39:18 »
скоро Тичърса не ни е поучавал с бисерите си. Явно разбра че тук не му минават номерата и проумя, че няма да може да вкара интриги повече, но пък без него е малко скучно - я да вземе пак да се включи това момче/или момиче - без значение/, пък аз имам една отлежала стъклена книжка с неговото име, ще взема да си я отворя и да си я прочета в чашки за негово здраве! Ако пък я споделя с още някой - още по-добре, тъкмо ще я коментираме, пък и други теми! :lol:

Неактивен Bobi Pernik

• Напреднал
  • **
  • Публикации: 85
  • Магазин за аксесоари за алуминиева дограма Произв
    • Ел. поща
Re: Изложба на гълъби - нашите критерии
« Отговор #41 -: Чт 25 Март, 2010, 04:05:56 »
Здравейте уважаеми колеги! Радвам се, че всеки може да изкаже мнение по един или друг въпрос,но недоумявам защо се крие а не се представи! Не е далеч от мисълта ,че щом се крие значи има проблем или съвеста не му е чиста. Гълъбарството е хоби ,което би трябвало да ни сплотява и радва. Така че аз съм за приятелски отношения. 
Казвам се Боби и съм от Перник. Отглеждам гълъби  от 12 годишна възраст а сега съм на 53 години. .През 1987 г. направих дружество в Перник и още първата година направихме изложба .Изложба за показ.Хваля се защото имам претенции да съм виждал голяма и хубава изложба.А именно таази в Бърно (Чехия) ,която се състоя през 1986г. Тази в зала фестивална ИНТЕРТАУ 1988г. е наивна фантазия пред тази в Бърно.Така , че апелирам към всички отнасяйте се с уважение един към дрг и обединете сили и знания в името за общото дело .За България и българското.Имаме великолепни породи и нека ни завидят европейци.

Боби Перник  скайп:bobibli  e-mail:bobibli@abv.bg тел:0888952391; 0879845770

Неактивен tpetrov

• Инициатор
  • Професор
    • Ел. поща
Re: Изложба на гълъби - нашите критерии
« Отговор #42 -: Вт 31 Януари, 2012, 19:28:47 »
        MISLIA CHE NI LIPSVA EDIN NOV    :-* teacher ;D

Неактивен sss

• Доктор