Автор Тема: Наи големите разбирачи мьлчьт!!!  (Прочетена 11787 пъти)

Неактивен gilera

• Специалист
  • Публикации: 164
  • В България има запас от идиоти поне за 100г
    • Ел. поща
Наи големите разбирачи мьлчьт!!!
« -: Пн 18 Май, 2009, 21:47:00 »
Колеги каде сте тук е мястото за разискваня не в крьчмите.А забравих вие всичко си знаете нали сте големите разбирачи .Неви ли е срам само за наща порода няма побликуван стандарт.Само за наща порода никои не пише коментари,никои не изразява мнение а иначе всички специалисти.Вижте какво става при Плевенските,при Варненските при преметачите от Поморие,невили чопли сьвеста или пьк се срамувате да изразите себеси.Несе боите!!! тука не хапят.А и доста неща се споделят цени за всички .Знаещи хора не се раждат всички се учим в последствие.Така че дори и някои да греши няма страшно човешко е.Време да загьрбим лицемерието да излезем от тьмното и да покажем и ние че правим нещо .Че ни има.Помислете над това.До днес само нащо място вьв форума   беше празно .Аз го запьлних,да се надяваме че няма да е последното.Покажете себеси на хората да ви опознаят споделяите с тях  нищо че несе познавате лично.Избора е само ваш,Аз моя го направих.
« Последна редакция: Пн 08 Юни, 2009, 17:28:59 от gilera »

Forum - Bulgarian pigeons selection

Наи големите разбирачи мьлчьт!!!
« -: Пн 18 Май, 2009, 21:47:00 »

Неактивен dragosinov

• Нов
  • *
  • Публикации: 46
    • Ел. поща
Re: Най-големите разбирачи мълчьт!!!
« Отговор #1 -: Пт 22 Май, 2009, 21:13:15 »
Здравей Любо,радвам се че се намери човек да напише нещо и за нас.Надявам се да дадеш старт, да разчупим леда и малко по малко да почнем да контактуваме ,това може само да помогне за усавършенстването на нашите много красиви и интересни гълъби.Повече от година посещавам редовно този саит и при нас почти нищо.Малко са хората за диалог,но все пак ги има.Нека да не забравяме ,че гълъбовъдството е едно голямо приятелство.Пожелавам успех на всички колеги...
« Последна редакция: Пт 22 Май, 2009, 21:45:51 от dragosinov »

Неактивен dragosinov

• Нов
  • *
    • Ел. поща
Най-големите разбирачи мълчат!
« Отговор #2 -: Пт 22 Май, 2009, 21:42:15 »
 Нека да задам и първия въпрос,задължителна ли е точката на главата на благоевградските  шарени?
« Последна редакция: Нд 24 Май, 2009, 15:06:04 от dragosinov »

Неактивен gilera

• Специалист
    • Ел. поща
Re: Наи големите разбирачи мьлчьт!!!
« Отговор #3 -: Пн 25 Май, 2009, 12:07:57 »
При последното стандартизиране на породата (88г)е записано дословно ,не се счита за грешка.Макар че тази точка (маслинка) e отприщтвала доста разгорещени спорове и днес.Но преди около 2г в Перник колегите стигнаха до консенсус по доста наболели вьпроси касаещи основно оперението.Седлатата шарка.Защото в книгата за стандарта на Бьлгарските породи гьльби беше записано доста разтегливо понятието за оперение.В смисьл подлежеше на интерпретаци от страна на гьльбарите.По точно пишеше че оперението трябва да бьде симетрично и не беше опомената седлатата шарка.Поради което имаше различия вьв виждането за оперението.Наи големи заслуги за уточняването на оперението има Тошко от Радомир.Тои твьрдо стои зад тезата за седлатата шарка.Така че вече имаме ясно очертани параметри на Благоевгратския шарен гьльб.Успех на всички в затвьрждаването на оперението то е лицето на гьльбите ни.

Неактивен dragosinov

• Нов
  • *
    • Ел. поща
« Отговор #4 -: Вт 26 Май, 2009, 08:26:26 »

Любо благодаря,ама сега да ми обясниш какво представлява седлатата шарка, с две думи...

Неактивен gilera

• Специалист
    • Ел. поща
« Отговор #5 -: Вт 26 Май, 2009, 11:15:12 »
Краси наи общо взето без да звучи самонадеяно червената женска на стр.6 отговаря 100%на седлатата шарка (оперение).Може да се приеме че това е оперението на Благоевградски шарен кьм което всички се стремим като не забравяме всички останали изискваня свьрзани с гьльба.Човка,глава,околоочие,око,крака,опашка ине на последно място носията която придава особена елегантност на гьльба..Ето и една снимка на видовете носии мисля че е достатьчно показателна.

Неактивен dragosinov

• Нов
  • *
    • Ел. поща
« Отговор #6 -: Вт 26 Май, 2009, 13:42:23 »
Напълно те подкрепям за шарката ,и аз така предполагах.За мен това е шарката за Благоевградски шарен.Просто ,,седлата ''шарка не бях чел и чувал никаде,но сега вече ще знам.Е поне малко разнищихме накое и друго въпросче.За напред ще поговорим и за по-важните неща като човка,глава,качул,опашка и прочие и дано чуем и друго компетентно мнение.До скоро...

Неактивен gilera

• Специалист
    • Ел. поща
« Отговор #7 -: Ср 27 Май, 2009, 12:02:32 »
Краси в момента имам още 2ве малки червенобели с точна шарка а за качеството без коментар копя на родителите.Така че дьлгогодишния ми труд започна да дава плодове,дано и следващата партида да са сьщите сьс сьщото качество.Просто сьм пристрастен кьм пепеливия и червения цвят.Нали това беше целта еднакви по оперение и качествени гьльби.Ще видиме колегите как ще се представят.Все имали уникати все извьн земни а като отидеш в тях нищо,трагедия итогава започват едни льжи оправдания хиляди.То за това Аз сьм им трьн в очите,защото уважавам истината такава каквато е.Казвамя и толкоз.Незнам от кога се занимаваш с породата но ще видиш доста неправдини в гьльбарството.Льжите интригите и глупоста никога не спират,те са глазурата на тортата.Понеже на перничани не продавам от моите гьльби (защото моите били измислени гьльби) тичат до Петрич до Сандански до Банско и др.Да купуват моите гьльби на двоина цена .И след това шампиони на изложбата.И започват едни убеждения че сьм се преебал че сьм ги продал и прочие.Та има какво да видиш и чуеш за колегите тепьрва ще ти се говори по адреса.А иначе всички са ти приятели,докато отнесат нещо от теб.Това е истината
« Последна редакция: Пн 08 Юни, 2009, 17:32:24 от gilera »

Неактивен dragosinov

• Нов
  • *
    • Ел. поща
« Отговор #8 -: Чт 28 Май, 2009, 20:08:13 »
Ех, Любо ,Любо какво да ти кажа,всичко ми е пределно ясно,но ще ти отговоря с няколко реда.Проблема изцяло на БГ-гълъбовъдите е обединяването на най-добрите във всяка една порода.За да може да се узаконят българските породи или поне част от тях,цялата работа за която ми говориш ми е до болка позната.Аз просто не им обръщам внимание и не се конкурирам с никого.Обичам гълъбите и оделям повече внимание на тях.С повечко работа се постигат резултати,но искам да ги оценят компетентни съдии,а това ще стане като имаме узаконена порода.Спирам до тук,пожелавам ти успех и наслаждаваи се на това което имаш, защото ,то наистина си заслужава.
« Последна редакция: Чт 28 Май, 2009, 20:09:46 от dragosinov »

Неактивен dragosinov

• Нов
  • *
    • Ел. поща
« Отговор #9 -: Сб 30 Май, 2009, 14:32:45 »
Любо ,здравей искам да те попитам дали можеш да вкараш снимки от кюстендилски бели на колегата Пепи,да видим за къкво става въпрос,мисля че ще е интересно.?Аз ,виждах преди години в Благоевград като този варненския белия и си бяха кюстендилски,но колегата ги изгуби или по скоро нещо се бяха разболели за съжаление...

Неактивен gilera

• Специалист
    • Ел. поща
« Отговор #10 -: Сб 30 Май, 2009, 18:09:49 »
Краси Пепи е малко особняк, но ако се сьгласи ще ги снимам преди имаше желание но нещо се отказа няма компютьр и него вьлнува много много.Аз имам един млад мьжки бял но не сьм го снимал но нее проблем да го снимам.Щото от шарената линия излиза по някоя броика бяло.Доста добри бели сьм продал защото за мен не представляват особен интерес.Включително и на Пепи сьм дал.Доста сьм дал на Ицо от Петрич.Но скоро не се е обаждал.Обещал сьм и на Мони една броика.Сега имам едно сьвсем малко ако изкаш ще го снимам и него няма такова пиле но сигорно няма да остане ,тези просто не отцеляват.А що се отнася до гьльбите на Пепи те са №1 толко хубави на едно място не сьм виждал.Неискам да убиждам никои но е така знаеш че сьм обективен.Селекцията му е много добра.Професионалист е знаят го в цяла Бьлгария.Работи с белите над 20г мисля че е показателно.Доста хора притежават гьльби от неговата линия и това не е таина колкото и да не искат да го признаят.На скоро е дал вьв Карнобат.Тои е принципен човек има си негово виждане за нещата .Така че не обещавам ако се сьгласи ще кача снимки ако не сори това е положението.
« Последна редакция: Пн 08 Юни, 2009, 17:35:09 от gilera »

Неактивен dragosinov

• Нов
  • *
    • Ел. поща
« Отговор #11 -: Сб 30 Май, 2009, 19:04:29 »
Ок,не се притесняваи на мен също ми харесват белите особено хубавите,питаи Пепи за две пилета и как ги дава,а ако не даде да ги снимаш ще ги видим на живо.Исках и други да ги видят,защото си заслужава сигурен съм...

Неактивен gilera

• Специалист
    • Ел. поща
« Отговор #12 -: Сб 30 Май, 2009, 21:58:56 »
Това е моито мьжкарче на 9 месеца.Но белите не са моита страст.Дано ти харесат снимките още са топли.Снимам ли на Пепи ще ги кача.
« Последна редакция: Пн 08 Юни, 2009, 17:36:01 от gilera »

Неактивен Gnom

• Напреднал
  • **
  • Публикации: 99
    • Ел. поща
« Отговор #13 -: Сб 30 Май, 2009, 23:38:21 »
Незнам но аз залепнах като го видях това гълъбче първо много харесвам белия цвят а и този гълъб е класа перфектния представител на своята порода по добре всеки да земе пример и да речем няма значение от породата която гледа но да има 2 чифта качествени гълъби от колкото 10 чифта средна ниво. И качеството струва пари иначе на пазара има гарги и по 5 лева така че да се уважава труда на човека създал дадение гълъб!

Щом искаш качестен Гълъб девиза ефтинията ми е хоби не важи!
« Последна редакция: Сб 30 Май, 2009, 23:40:36 от Gnom »

Неактивен dragosinov

• Нов
  • *
    • Ел. поща
« Отговор #14 -: Нд 31 Май, 2009, 07:58:20 »
Eee Любо,БРАВО хубавец е знаех си аз че ще видим нещо наистина хубаво. Продаваш ли го да ти звънна?Сега имам нужда от едно такова мъжкарче!