Автор Тема: Глисти  (Прочетена 2870 пъти)

Неактивен simecat1

• Специалист
  • Публикации: 121
    • Ел. поща
Глисти
« -: Ср 30 Август, 2006, 22:59:20 »
Предполагам повечето от вас знаят но съм сигурен че има и такива които не знаят че Гълъбите също имат Глисти.Аз не бях давал на мойте от близо година и днес като им дадох изкараха и то доста.Давам им Леваколумбин(мисля че така се казваше).За тези дето не знаят,има го във ветеринарните аптеки и е супер евтино,мисля че около 3-4 лв. По едно хапче на гълъб а на малките половинка , след 14 дни пак и всичко е ОК

Forum - Bulgarian pigeons selection

Глисти
« -: Ср 30 Август, 2006, 22:59:20 »

mihata

• Гост
Глисти
« Отговор #1 -: Чт 31 Август, 2006, 10:05:23 »
ako be6e pro4el po-vnimatelno v foruma,6te6e da otkrie6 mnogo po-efikasen i traen preparat.levakolumbina e malko ostarial i 4estoto lovene na gulubite moge da si go spesti6.4ao i uspehi

Неактивен simecat1

• Специалист
  • Публикации: 121
    • Ел. поща
Глисти
« Отговор #2 -: Чт 31 Август, 2006, 22:31:25 »
Четох,но това съм го написал за начинаещи.Вярно че е остарял но си върши работата,без значение за колко време.Не знам дали общуваш с някой от форума но с ИВОТАН-(МУСКУЛНО) вече има жертви.Можеби не трябва да се бие мускулно а точно както д-р Александров писа ПОДКОЖНО.Не те критикувам,напротив,аз също купих ИВОТАН но ще изчакам някой който го е приложил ПОДКОЖНО да каже дали има някакъв проблем. УСПЕХ

Неактивен Кънчо Атанасов

• Професор
  • Публикации: 652
    • Ел. поща
Глисти
« Отговор #3 -: Пт 01 Септември, 2006, 00:26:46 »
ПРИ МЕН СЪШО ИМАШЕ ПРОБЛЕМ С ИВОТАНА.ВЯРНО Е ЧЕ ХВЪРЛИХА ГЛИСТИ  НО НЯКОИ ТРУДНО ГО ПОНЕСОХА .НОЛЕГА ДАДЕ НЯКОЛКО ЖЕРТВИ   НАПРИМЕР ПРИ КУЧЕТАТА КОЛИ Е ЗАБРАНЕН А ДРУГИТЕ ПОРОДИ ГО ПОНАСЯТ.В МОМЕНТА Е МНОГО ДИСКОТИРАН ПО РУСКИТЕ САЙТОВЕ ТАМ Е ПОЗНАТ ПОД ИМЕТО    ИВЕРМЕКТИН :!:  :!:  :!:  :!:
SM 0888693424

mihata

• Гост
Глисти
« Отговор #4 -: Пн 11 Септември, 2006, 10:03:23 »
interesnoto pri men e 4e gulubite biaha zdravi i ne izhvurliha absoliutno ni6to(vidimo s nevuorugeno oko).drugo predimstvo,moge bi e 4e pove4eto mi gulubi letiat ejednevno,a tia koito ne letiat giveiat na 6iroko(edva otskoro).sugaliavam ako ne4ii gulubi sa postradali,no sred horata s koito ob6tuvam niama nikakvi oplakvania.opitut mi s nego be6e pologitelen i smiatam i zanapred da go izpolzvam.

Иво

• Гост
Глисти
« Отговор #5 -: Пн 11 Септември, 2006, 15:29:00 »
Цитат на: "mihata"
interesnoto pri men e 4e gulubite biaha zdravi i ne izhvurliha absoliutno ni6to(vidimo s nevuorugeno oko).drugo predimstvo,moge bi e 4e pove4eto mi gulubi letiat ejednevno,a tia koito ne letiat giveiat na 6iroko(edva otskoro).sugaliavam ako ne4ii gulubi sa postradali,no sred horata s koito ob6tuvam niama nikakvi oplakvania.opitut mi s nego be6e pologitelen i smiatam i zanapred da go izpolzvam.

Вчера бях при наш колега и видях какво означава гълъбите да имат глисти. беше се захванал с чистене на гълъбарника и обезпаразитяване има около 300 птици. Видях мъжки бохар който съм виждал и преди който беше останал само перушина, като гълъба е внесен от Германия директно и мога да ви гарантирам че масата му беше сериозна. Третираше с Ивотан и гълъбите повръщаха топки от глисти с размера на топчета за игра. даже и малко по големи. При него проблема е че се прибира веднъж на две три седмици и не може да обръща много внимание на птиците. Глистите са доста сериозен проблем за гълъбите така че колеги внимавайте с тях.

Deniz

• Гост
Глисти
« Отговор #6 -: Нд 15 Октомври, 2006, 17:58:54 »
Съжалявам но ...  :'(
« Последна редакция: Пт 04 Септември, 2009, 22:29:21 от Deniz »

mihata

• Гост
Глисти
« Отговор #7 -: Пн 16 Октомври, 2006, 10:22:42 »
to4no taka_vseki preceniava sam:-))

mihata

• Гост
Глисти
« Отговор #8 -: Чт 19 Октомври, 2006, 16:41:20 »
zdraveite i tuk:-))da vi kaga,4e sred moite po-bliski priateli(sobstvenici na pove4e ot700 ptici)niama nito edin s oplakvania.ne sum reklamen agent na IVOTAN ,no istinata e takava.dori naskoro edin ot tiah(IVAN DENOV)spodeli 4e e nabol s nego vsi4ki givi tvari v dvora si (a te sa dosta i ot nai razli4ni vidove) i be6e tolkova dovolen,4e misle6e i na nego si da bie 6toto se sumniaval za glisti:-))))))))vseki sam re6ava.4ao i uspehi!!!

Dragoon

• Гост
Глисти
« Отговор #9 -: Вт 07 Ноември, 2006, 11:10:22 »
Привет на всички!
Относно препарата ИВОТАН, както и всички останали съдържащи като активно вещество Ivermectin (Pandex, Cevamec и т.н.). В специализираната литератураса посочени инжективни и перорални (през устата) дози. При мускулно инжектиране са възможни токсични явления, дължащи се вероятно на някои от помощните съставки; затова се препоръчва да бъде даван перорално, но разреден. Не с вода разбира се, това трябва да се прави от ветеринарен лекар, имащ опит както с препарата, така и с гълъбите като пациенти. При КОПЕТЕНТНО прилагане проблеми НЯМА.
Съветвам всички да търсят помощ за птиците си при лекари, които освен  натрупания опит ползват и достоверни източници.
Държа да подчертая, че нито визирам някого, нито се заяждам. Пък и си е ваше право да се интересувате откъде вашия лекар черпи информация. Проверката е висша форма на доверие.
Поздрави!

Неактивен Кънчо Атанасов

• Професор
  • Публикации: 652
    • Ел. поща
Глисти
« Отговор #10 -: Вт 07 Ноември, 2006, 16:30:31 »
въпреки че при мен имаше проблем с ивотана смятам да го ползвам но тоя път подкожно .внемски справочник последно издание  препоръчват ивермектина като най-добро средство срещу вътр.паразити.
SM 0888693424

Неактивен dido

• Специалист
  • Публикации: 144
Глисти
« Отговор #11 -: Вт 07 Ноември, 2006, 19:40:50 »
колеги аз набодах над 220 гълъба мусколно между другото
имаше и пилета на 20 дена но нямах никакви проблеми
но всеки знае себе си

mihata

• Гост
Глисти
« Отговор #12 -: Ср 08 Ноември, 2006, 11:21:02 »
za nespokoinite duhove iskam da kaga,4e sum s sredno veterinarno obrazovanie i ne sum s vi6e samo za6toto  gulubite i ku4etata me interesuvat pove4e ot vsi4ko:-))ne6to koeto ne sum izprobval li4no niama da go preporu4am na nikoi.informaciata si 4erpia samo ot opitni gulubovudi i doktori koito sa gulubovudi.98%ot praktikuva6tite veterinari niamat nikakva (ili imat begla)predstava ot gulubarskite problemi.ot kompetentni doktori sum 4uval ne malko smehorii,a v su6toto vreme poznavam hora,koito gledat mnogo i ka4estveni gulubi bez neobhodimoto obrazovanie:-)))))))ne iskam da zasegna nikoi i otnovo kazvam ,4e vseki sam vzima re6enia.4ao i uspehi!!!!