Автор Тема: Опаааа  (Прочетена 13241 пъти)

Неактивен vlado

• Специалист
  • Публикации: 107
    • Ел. поща
Re: Опаааа
« Отговор #30 -: Ср 24 Декември, 2008, 00:20:13 »
Няма проблем, ще го снимам и покажа.
Колкото повече-толкова повече!

Forum - Bulgarian pigeons selection

« Отговор #30 -: Ср 24 Декември, 2008, 00:20:13 »

Неактивен vlado

• Специалист
    • Ел. поща
« Отговор #31 -: Чт 25 Декември, 2008, 12:52:27 »
Опала!

Неактивен iordan73

• Нов
  • *
  • Публикации: 33
« Отговор #32 -: Пт 26 Декември, 2008, 11:30:19 »
Владо гълъба е страхотен за белия става на въпрос незнам на кого е но има отлични качества БРАВО ::) ::) ::)

Vlado gulaba e staxoten za beliia stava vupros neznam na kogo e no ima otli4ni ka4estva BRAVO

КИРИЛИЦА
« Последна редакция: Нд 28 Декември, 2008, 14:08:57 от Syncro »

Неактивен LudmilDo

• Професор
  • Публикации: 641
    • Ел. поща
« Отговор #33 -: Пн 29 Декември, 2008, 10:25:35 »
Признавам че и на мен ми е интересна тая линия гълъби,и ако имам възможност бих  помогнал да се развие.Но докато не си оправим като хората дружеството и СТАНДАРТА-такива насоки като още един цвят в породата са ни абсолютно вредни за каузата.Само ще разводним нещата,ще породим още тъпи спорове и още тъпи претенции.Надявам се да ме разбереш,в Шумен с Дидо,Дарин и Ивайло си говорихме по въпроса и те са на същото мнение.
Променил си виждането си!
Плевенския гълъб = Грация и ...
0879911166

Неактивен vlado

• Специалист
    • Ел. поща
« Отговор #34 -: Пн 29 Декември, 2008, 10:43:41 »
:) Не, не съм го променил.Гълъба съм го взел за собствено удоволствие и със сигурност ще се опитам да развия тоя белия цвят.Ще се постарая,но не се натискам да го официализирам.Въпреки че съм сигурен че ако успея да направя бяла линия плевенски от тоя гълъб, след 3-4 години ще се появят 5ма анонимника и ще ревнат че И това са варненски и тия гълъби се гледали във Варна от 70-80години. ;D ;D ;D

Неактивен Daniel Atanasov

• Специалист
  • Публикации: 138
« Отговор #35 -: Пн 29 Декември, 2008, 18:23:11 »
За претенциите на Варналии не се притеснявай, ами първо вземете да си оправите цветните качулати гълъби, и тогава се напъвайте и на бяло. Може и Кюстендилския също да го вкарате в стандарта на Плевенския, и да си претендирате че е там от времето на Осман Паша - колко му е. Варненските  гълъби и гълъбари са ти в повечето коментари, не пропускаш да ги захапеш -  Гроздето е доста кисело май !  ;D
п.п Поздравления за гълъба- добър е/ става и за Варненски/  ;D, да го работиш със Здраве !
« Последна редакция: Пн 29 Декември, 2008, 18:33:17 от Daniel Atanasov »

Неактивен deyan

• Специалист
  • Публикации: 166
    • Ел. поща
« Отговор #36 -: Пн 29 Декември, 2008, 19:11:14 »
малка ли му е клепката или защотото е бял така изглежда?

Неактивен vlado

• Специалист
    • Ел. поща
« Отговор #37 -: Пн 29 Декември, 2008, 20:42:23 »
За претенциите на Варналии не се притеснявай, ами първо вземете да си оправите цветните качулати гълъби, и тогава се напъвайте и на бяло. Може и Кюстендилския също да го вкарате в стандарта на Плевенския, и да си претендирате че е там от времето на Осман Паша - колко му е. Варненските  гълъби и гълъбари са ти в повечето коментари, не пропускаш да ги захапеш -  Гроздето е доста кисело май !  ;D
п.п Поздравления за гълъба- добър е/ става и за Варненски/  ;D, да го работиш със Здраве !

Кюстендилския и Петричкия и останалите чарени и бели гълъби с черно око никога не са сравнявани с плевенски и никога няма да бъдат колкото и да красиви само по себе си.
Ти си от малкото хора които създават хубави гълъби и се надявам да си наясно защо споменавам често "варненските"защото вече и качулатите са варненски" стига да се отглеждат във Варна.
Достатъчно опити сме правили-аз и колегите от Плевен и Бяла и ще кажа че Плевенските(без качул) отглеждани в Силистра и региона са много по подходящи за съчетаване с нашите гълъби отколкото плевенските отглеждани във Варна и наричани "варненски".
Колкото до киселото грозде-трето поколение лозар съм, в моя курник и тиквени семки да забода-ще бера грозде  ;)

За клепките на белия:колега прав си и за двете-тъй като е бял клепките му изглеждат по-малки.Клепките му са със средна големина.

Бейхо-днес гледах снимките на твоите гълъби, четвъртата снимка на червеното мъжко-много ми хареса,имаш ли по-прясна ?
« Последна редакция: Пн 29 Декември, 2008, 20:46:48 от vlado »

Неактивен Daniel Atanasov

• Специалист
  • Публикации: 138
« Отговор #38 -: Пн 29 Декември, 2008, 21:15:08 »
Изчаквам го да смени напълно, и ще го снимам. Живот и Здраве де !

Неактивен iordan73

• Нов
  • *
« Отговор #39 -: Пн 29 Декември, 2008, 22:06:36 »
а бе Владо ние каква порода гледаме ти си голяма фурнаджийска лопата незнам какво целиш с думите си на доста снимки от нашите гълъби си коментирал че това е плев. гълъб а сега какво стана ПЕТРИчКИ еми аз като гледам галерия плев. в момента югозападна бг се показват едни от най стойностните птици и то е видно това което ми харесва винаги съм казвал и седя винаги зад него не делете породата защото за това е на този хал и ще има още години както казваш да се явяват анонимници и с право ще казват това еди коя си порода а и аз нямам такива болни амбиции да правя петрички гълъби аз съм любител на  ПЛЕВЕНСКИ ГЪЛЪБ .  Приятно прекарване на новогодисните празници.

a be Vlado nie kakva poroda gledame ti si goliama furnadjiiska lopata neznam kakvo celisn s dumite si na dosta snimki ot nasnite gulabi si komentiral 4e tova e plev. gulab a sega kakvo stana PETRI4KI emi az kato gledam galeria plev. v momenta ugozapadna bg se pokazvat edni ot nai stoinostnite ptici i to e vidno tova koeto mi xaresva vinagi sum kazval i sedia vinagi zad nego ne delete porodata zasnoto za tova e na tozi xal i sne ima osne godini kakto kazvasn da se iaviavat anonimnici i s pravo sne kazvat tova edi koia si poroda a i az niamam takiva bolni ambicii da pravia petri4ki gulabi az sum lubitel na  PLEVENSKI GULAB .  Priatno prekarvane na novogodisnite praznici.
 КИРИЛИЦА
« Последна редакция: Пн 29 Декември, 2008, 22:24:24 от Syncro »

Неактивен vlado

• Специалист
    • Ел. поща
« Отговор #40 -: Вт 30 Декември, 2008, 00:24:47 »
Данчо, под "петрички"имам впредвид едни шарени гълъби с черно око-може и да не се казват така-може и да греша.Ти пък защо се палиш :) Вярно е че във вашия регион се гледат едни от най-хубавите плевенски и никой не казва обратното.Първо чети преди да се палиш  ;)
Ей, тия празници и свинщини и пиенье ни размътиха главите на всички.

Неактивен iordan73

• Нов
  • *
« Отговор #41 -: Вт 30 Декември, 2008, 10:29:34 »
да наистина четох малко наквасен може би за това съм се объркал сега прочетох черни очи бели шарени . Еми така се изкарва една почерпка за извинение. Жив и здрав през новата година за гълъбите мога да ти пожелая 10 качествени па другите нека са средни пилета ти знаеш какво имам предвид.

da naistina 4etox malko nakvasen mojebi za tova sum se oburkal sega pro4etox 4erni o4i beli snareni . Emi taka se izkarva edna po4erpka za izvinenie. Jiv i zdrav prez novata godina za gulabite moga da ti pojelaia 10 ka4estveni pa drugite neka sa sredni pileta ti znaesn kakvo imam predvid.

Syncro:Ще превеждам още малко и почвам да трия
« Последна редакция: Вт 30 Декември, 2008, 11:45:01 от Syncro »

Неактивен andon71

• Нов
  • *
  • Публикации: 34
    • Ел. поща
« Отговор #42 -: Пн 12 Януари, 2009, 20:51:28 »
Опала!
Кажи от къде зимаш гълъба що ми прилича на тоя за който обяснявах ?????

KAJI OT KADE  ZIMAS   GULABA      STO  MI PRILI4A NA TOQ    ZA KOITO  OBQSNQVAH     

mod:КИРИЛИЦА
« Последна редакция: Вт 13 Януари, 2009, 20:46:08 от Syncro »
otglejdam   plevenski gulabi

Неактивен Stoqn Mihov

• Нов
  • *
  • Публикации: 2
    • Ел. поща
« Отговор #43 -: Сб 24 Януари, 2009, 21:01:14 »
владко,от това бялото враб4е бяла лястови4ка няма да излезе
ihov