Автор Тема: Опаааа  (Прочетена 14274 пъти)

Неактивен andon71

• Нов
  • *
  • Публикации: 34
    • Ел. поща
Re: Опаааа
« Отговор #45 -: Пн 16 Февруари, 2009, 20:50:03 »
ТАКА   ВЛАДО    ТОЯ  ГЪЛАБ   ПЪРВО   Е   БИЛ  4ЕРВЕН    ОБЗАЛАГАМ СЕ   ИМАЛ  СЪЛ   ТАКЪВ  СЛУ4АИ   ГЪЛАБ КОИТО  АЗ  ВАДЯ   И ЗА  2 ДВА  СТАНА   БЯЛ   ТАКА  4Е  ТОЯ   ГЪЛАБ   НЕСЕ   ПРЪКНАЛ  БЯЛ   ТО МУ   ЛИ4И   И   ЛЕКО  4ЕРВЕНИТЕ   ОТЕНАЦИ  СТИГА   ТУНКИ  НОМЕРА    С БЕЛИ  ПЛЕВЕСКИ   
otglejdam   plevenski gulabi

Forum - Bulgarian pigeons selection

« Отговор #45 -: Пн 16 Февруари, 2009, 20:50:03 »

Неактивен vlado

• Специалист
  • Публикации: 107
    • Ел. поща
« Отговор #46 -: Вт 17 Февруари, 2009, 10:23:14 »
Ако четеш внимателно щеше да видиш че на няколко места се казва че гълъба е червен от пиле и постепенно сменя червените пера с бели.В с.Славяново преди месец видях 2мъжки гълъба/бял и червен/-3годишни вадени от брат/червен/ на белия ми гълъб.Човека обясни че като се излюпили и започнали да им набиват пера единия бил бял другия червен.В последствие белия сменил и станал червен а червения станал бял.И двата бяха там.Истина е.Но си прав че в последствие сменят и стават бели.
Колкото повече-толкова повече!

Неактивен sss

• Доктор
  • Публикации: 213
    • Ел. поща
« Отговор #47 -: Сб 21 Февруари, 2009, 22:15:57 »
Истина, ама друг път! Извини ме, ама не мога да ти повярвам. Но ако все пак греша, тоя гълъб дето от бял е станал червен с черни очи ли е? ;)
КЕФА ЦЕНА НЯМА!!!

Неактивен ЛюдмилК

• Специалист
  • Публикации: 135
  • паламарски гълъби
    • Ел. поща
« Отговор #48 -: Нд 22 Февруари, 2009, 00:14:40 »
 Все бях виждал и чувал,че от червен  ( герданлия с бяла -шарена опашка)бял да става, ама от бял червен такова чудо нито съм чувал нито виждал ??? Защото при нашите го има,а и ССС има доста качени такива гълъби в галерията. Владо не казвам е лъжеш но самите факти са доста сериозни. :-\

Неактивен vlado

• Специалист
    • Ел. поща
« Отговор #49 -: Нд 22 Февруари, 2009, 09:55:24 »
В с.Славяново плевенско-баща и син са викат им "бълхите" Людмил ме води при тях.Те ми показаха двата си гълъба-братя.Единия беше почти бял другия червен със лек белезникав отенък по опашката.Те обясниха че като пилета червения е бил почти бял(белезникав) а другия чисто червен.В последствие при смяната на перата за три години сменят перата си и съответно белия сменя и става червен а червения избелява.
И двата гълъба не бяха кой знае какво-средна работа.Това че червения е избелял 100% е така това не е първия случай.Другото че се ражда бял гълъб който в последствие му избиват само червени пера и на мен ми е малко странно и за първи път го чувам, но така обясниха собствениците му...

Неактивен sss

• Доктор
    • Ел. поща
« Отговор #50 -: Вт 24 Февруари, 2009, 18:52:13 »
Следващия път като ги видиш обърни внимание дали е тъмно окото на червения, който се е излюпил бял. Би трябвало да е тъмно като на бял гълъб.  ???
КЕФА ЦЕНА НЯМА!!!

Неактивен vlado

• Специалист
    • Ел. поща
« Отговор #51 -: Ср 25 Февруари, 2009, 14:27:26 »
Следващия път като ги видиш обърни внимание дали е тъмно окото на червения, който се е излюпил бял. Би трябвало да е тъмно като на бял гълъб.  ???
Абе стига с тия тъмни/черни/ очи.Това НЕ са нито кюстендилски бели или шарени,нито варненски бели или карабаши.
Плевенски с черни очи-НЯМА.
Ако някой от тези гълъби е със черни очи няма дори да го обсъждам.Белия цвят-който е нетипичен за породата и не във стандарта е в резултат от мутация или близкородственост.Но в никакъв случай намеса на бели гълъби с черни очи.

Неактивен sss

• Доктор
    • Ел. поща
« Отговор #52 -: Ср 25 Февруари, 2009, 22:01:12 »
Владо, ти май нещо се засегна? Както каза ЛюдмилК имам известен личен опит в тази насока.

Открий приликата:
« Последна редакция: Ср 25 Февруари, 2009, 22:08:23 от sss »
КЕФА ЦЕНА НЯМА!!!

Неактивен vlado

• Специалист
    • Ел. поща
« Отговор #53 -: Чт 26 Февруари, 2009, 12:15:38 »
Не се засягам... струва ми се че това е един и същ гълъбче,просто на втората снимка е вече зрял гълъб.Виждам че е видимо избелял, но предполагам че за тия породи това не е толкова изключително колкото при плевенските-където това не се случва(досега).
Нямам претенции да разбирам от други породи и немога да кажа нищо друго.

Неактивен sss

• Доктор
    • Ел. поща
« Отговор #54 -: Чт 26 Февруари, 2009, 21:52:10 »
Да един и същ гълъб е преди и след първа смяна на перата. Този цвят го има и при шуменските. Интересното е че и при Паламарските и при Шуменските няма междинни /тикирести/ цветове, независимо от какви цветове са родителите. Това си е обособена разцветка, генетично е заложена и се предава в поколенията. Така че ако някой е достатъчно мотивиран и има няколко години търпение да проведе един експеримент може да опита да влее еднократно кръв от такъв цвят шуменски в някой от плевенските си. После работи само към плевенските за визия и се стреми да запази цвета и току-виж след няколко години селекция се е появила линия от плевенски, които избеляват и стават бели. ;)
КЕФА ЦЕНА НЯМА!!!

Неактивен vlado

• Специалист
    • Ел. поща
« Отговор #55 -: Пт 27 Февруари, 2009, 11:37:19 »
това е недопустимо и невъзможно

Неактивен chanko

• Напреднал
  • **
  • Публикации: 90
    • Ел. поща
« Отговор #56 -: Пт 27 Февруари, 2009, 20:38:12 »
                            Реших и аз да се включа, макар и късно." Преди време е имало и бели плевенски, но са станали табу,  заради тъмното око!!! Виждал съм един единствен бял плевенски,но ... историята му е доста" Какво ще кажеш за това Владо-вярно или .....и ако е второто, дай информация защо и откъде си сигурен в твърдението си за бистрото око? Ако може разбира се. Благодаря!
GSM-0894788865-" Може да вървя бавно, но никога назад " Е.Л.

Неактивен tpetrov

• Инициатор
  • Професор
  • Публикации: 552
    • http://pigeons-bg.com
    • Ел. поща
« Отговор #57 -: Ср 29 Април, 2009, 00:32:17 »
  ССС  ПО ДОБРЕ Е ДА НЕ САЗДАЖАМЕ НОИ ПОРОДИ    ДОСТАТА?НО  Е САМО ДА ГИ ЗАПАЗИМ.
   ИМА ТЕОРИА ЗА ЦЖЕТОЖЕТЕ...СИЛНИ И СЛАБИ....НО ЗА САЙАЛЕНИЕ НЯМАМА ЖРЕМЕ ЗА ПРЕЖОДИ.   НО ДАРЖА ДА ОТБЕЛЕЖА ?Е СЛАБИАТ ЦЖЯТ Е ДЕФЕКТ    И СЛУЖИ САМО ЗА КОРЕКТОР.   ИНТЕРЕСНО ?СТ Е КАКЖО ПОТОМСТЖО СТЕ ДАДЕ С ?ЕРЕН ГАЛАБ

Неактивен sss

• Доктор
    • Ел. поща
« Отговор #58 -: Ср 29 Април, 2009, 17:19:00 »
Здрасти, Тишо!
Това е само една интересна полемика.
Нова порода от това няма да излезе, а и няма такава нужда :)
КЕФА ЦЕНА НЯМА!!!

Неактивен sasho

• Напреднал
  • **
  • Публикации: 65
    • Ел. поща
« Отговор #59 -: Ср 29 Април, 2009, 22:14:47 »
Колеги,мисля че тия приказки трябва да ги оставиме настрана.Харесват ми заключения,като "ТОЯ  ГЪЛАБ   ПЪРВО   Е   БИЛ  4ЕРВЕН ,  ОБЗАЛАГАМ СЕ ,  ИМАЛ  СЪЛ   ТАКЪВ  СЛУ4АИ   ГЪЛАБ, КОИТО  АЗ  ВАДЯ   И ЗА  2 ДВА  СТАНА   БЯЛ ,  ТАКА  4Е  ТОЯ   ГЪЛАБ   НЕ СЕ Е ПРЪКНАЛ  БЯЛ, ТО МУ   ЛИ4И   И   ЛЕКО  4ЕРВЕНИТЕ   ОТЕНАЦИ  СТИГА   ТУНКИ  НОМЕРА С БЕЛИ  ПЛЕВЕСКИ"- отговора е на Йордан  ," Интересно ще е, какво потомство ще даде с черен гълъб" -отговора е на Тихомир и " Нова порода от това няма да излезе, а и няма такава нужда ".  Отговора на Чанко не коментирам,тъй като няма яснота за ириса на очите. Очевидно е ,че все още не са се намесвали в диалога колегите,покрай които са се въртели такива гълъби. Имам предвид - Плевен , с.Славяново -Плевенско, гр.Севлиево , може би др. Мисля,че трябва да поизчакаме и отговора ще си дойде сам по себе си.