Автор Тема: КОЛКО ЧИФТА НАЙ МАЛКО ТРЯБВА...  (Прочетена 12838 пъти)

Неактивен mita4eto2404

• Нов
  • *
  • Публикации: 17
    • Ел. поща
Re: КОЛКО ЧИФТА НАЙ МАЛКО ТРЯБВА...
« Отговор #45 -: Чт 09 Април, 2009, 12:06:45 »
От толкова много написано във форума, никой никаде, нее дал точна схема за кръстосване на гълъбите от една порода, само подхвърляния и подмятания от родът на "Събираш един мъжки с две гълъбици, от двете поколения правиш чивтове" или "Баща с пра внучка и после с незнам си какво"
Извинявам се ако съм засегнал някой, не ми е това целта, целта ми е ако някой би могъл да обясни подробно и ясно как да се направят чивтове, които да запазват най доброто от породата, и то ако е възможно и след първото поколение.
При мен стана следната случка, взех два чивта Мъсърлии с кафеви капаци, първите люпила ги разделих и съеших мъжкото от едното и женското от другото, с другите две по същия начин, на втората година размених мъжките на старите чивтове, и с малките постъпих по същия начин, това стар гълабар ми го каза и аз го послушах, на третата година вкарах 4 нови мъжки гълъба от друг гълъбар, пак по препоръка на моя съветник, от въпросните нови чивтове почнаха едни мутации та нее истина, гащи по целите крака, по един капак, изчезнаха розите, човките се удължиха непонисимо, с две думи пълен ад. Това беше и причината да се откажа от гълъбите. Сега пак съм се захванал с Мъсърлии имам две гълъбици и един мъжкар засега, много бих се радвал ако някой ми помогне със схема или нещо от сорта за да ги съхраня и да им се радвам, и един ден да мога да ги покажа на снимки в този сайт и да не ме е срам че ще показвам гарвани без капаци, без рози и с гащи и да викам че са Мъсърлии.

пп. Извинявам се ако несъм уцелил точното място за темата. Ще очаквам някой да се отзове на молбата ми за помощ. Поздрави на всички запалени гълъбари, пожелавам Ви успешна година.
  Димитър Йосифов

Forum - Bulgarian pigeons selection

« Отговор #45 -: Чт 09 Април, 2009, 12:06:45 »

Неактивен LudmilDo

• Професор
  • Публикации: 641
    • Ел. поща
« Отговор #46 -: Чт 09 Април, 2009, 13:16:09 »
http://pigeons-bg.com/forums/index.php?topic=412.0

Прочети тази статия!
Плевенския гълъб = Грация и ...
0879911166

Неактивен mita4eto2404

• Нов
  • *
    • Ел. поща
« Отговор #47 -: Чт 09 Април, 2009, 13:33:00 »
Тази я четох, ама в нея е упоменат специално пощенския гълъб, важи ли със същата сила и за декоративните породи и за запазване на характерните особенности на породата, най вече това ме интересува, и другото което нее много ясно написано е как се влива кръв през няколко години, мъжко гълъбче ли вземаме или женско от съответната порода, но от друго място, за да няма родствена връзка с мойте птици. И как продължава развитието след кръстосването на бащата и дъщерята, получените пилета с какво се кръстосват? Извинявам се за многото въпроси, ама не ми се ще пак да съсипвам гълъбите както стана преди няколко години.

стоян шумен

• Гост
« Отговор #48 -: Чт 09 Април, 2009, 13:42:58 »
стара и много добра браво.

Неактивен LudmilDo

• Професор
  • Публикации: 641
    • Ел. поща
« Отговор #49 -: Пт 10 Април, 2009, 09:32:13 »
Тази я четох, ама в нея е упоменат специално пощенския гълъб, важи ли със същата сила и за декоративните породи и за запазване на характерните особенности на породата, най вече това ме интересува, и другото което нее много ясно написано е как се влива кръв през няколко години, мъжко гълъбче ли вземаме или женско от съответната порода, но от друго място, за да няма родствена връзка с мойте птици. И как продължава развитието след кръстосването на бащата и дъщерята, получените пилета с какво се кръстосват? Извинявам се за многото въпроси, ама не ми се ще пак да съсипвам гълъбите както стана преди няколко години.

Аз лично бих взел женска.

За кръстосването на поколението от баща и дъщеря пак съм писал някъде! Едно женско, което най-се доближава по фенотип до бащата го събираш с него. Така се получава поколение хем синове и дъщери, хем внуци. По този начин затвърждаваш характеристиките на желания от теб екземпляр. Когато дойде момента да внесеш женската, то трябва да е много близка по вид до твоите птици!
Плевенския гълъб = Грация и ...
0879911166

Неактивен mita4eto2404

• Нов
  • *
    • Ел. поща
« Отговор #50 -: Пт 10 Април, 2009, 11:08:41 »
До Людмил.

Е това вече е друго нещо, стана ми ясно що годе, какво трябва да правя, сега ще чакам и ще кажа резултатите, дай боже и някой снимка ще кача  ;D

Неактивен yavor

• Специалист
  • Публикации: 129
    • Ел. поща
« Отговор #51 -: Пт 10 Април, 2009, 21:48:22 »
http://www.sportpigeons.net/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=1&Itemid=26&limit=9&limitstart=45                                        Ето и една таблица за Инбрийдинг на мъжки гълъб със неговата дъщеря после със неговата внучка и така нататък.
« Последна редакция: Пт 10 Април, 2009, 21:53:31 от yavor »
0896275767. 0879187118.  http://alabai-bg.boardlog.com/forum.htm

Неактивен mita4eto2404

• Нов
  • *
    • Ел. поща
« Отговор #52 -: Сб 11 Април, 2009, 22:29:58 »
http://www.sportpigeons.net/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=1&Itemid=26&limit=9&limitstart=45                                        Ето и една таблица за Инбрийдинг на мъжки гълъб със неговата дъщеря после със неговата внучка и така нататък.

Много добре направено, благодаря. А я да питам сега, ако линията се води по женската, резултатите също ли са така добри. Имам в предвид Майка със син, после с внук и т.н.

Неактивен gilera

• Специалист
  • Публикации: 164
  • В България има запас от идиоти поне за 100г
    • Ел. поща
« Отговор #53 -: Сб 06 Март, 2010, 22:04:16 »
В тази тема има много истина но и досадно много греши.Пък тези дето могат да четат между редовете ще си направят правилните изводи.Има схема огледайте я тя е най същественото нещо.Това дефакто е решетката на ПЪНЕТ.Само ,че нее отбелязано диагонала но хомозиготите и на хетеро зиготите.Не са отбелязани подобряващите екземпляри за породата.Инбриндинга е силен когато се осъществява с чисти лини гълъби.Пък никой не споменава как се чисти линия.А за да ти се случи всичко това дето искаш трябва да си изчистиш линията.Е там се крие истината,но тя е позната на малцина.А що се отнася до олигофрените!?!!!!!!!!!!!?.Ми има  подбор и развитие,преценявайте не спете.