Автор Тема: брадавици по малките гълъби  (Прочетена 2261 пъти)

Неактивен ястреб

• Нов
  • *
  • Публикации: 14
брадавици по малките гълъби
« -: Чт 23 Август, 2012, 12:53:34 »
Здравейте имам един въпрос
Преди месец ми се излюпи едно пиле и на клюна му имаше една малка пъпчица и в последствие стана колкото царевично зърно сега стои на края на клюна му и е като брадавица . Четох в форума и доколкото разбрах се премахват с йод и глицерин ,обаче в гълъбарника при това гълъбче освен него и родителите му имам още един чифт пощи и на тях им се излюпиха 2 пиленца и като поотраснаха малко видях че едното има същата брадавица точно под окото а другото има 4 на брои по клюна окото и главата .Въпроса ми е каква е тази болест как да излекувам тези пилета и какви мерки трябва да взема за да я спра тази болест защото родителите на първото пиле имат други пилета и то им пречи а ме е страх да го пусна в общия гълъбарник за да не зарази останалите

Forum - Bulgarian pigeons selection

брадавици по малките гълъби
« -: Чт 23 Август, 2012, 12:53:34 »

Неактивен sasho

• Напреднал
  • **
  • Публикации: 65
    • Ел. поща
Re: брадавици по малките гълъби
« Отговор #1 -: Чт 23 Август, 2012, 13:16:10 »
Шаркодефтерит е! Прочети в сайта за видовете заболявания и ще решиш проблема,там е описано добре.

Неактивен ястреб

• Нов
  • *
« Отговор #2 -: Чт 23 Август, 2012, 22:10:11 »
Шаркодефтерит е! Прочети в сайта за видовете заболявания и ще решиш проблема,там е описано добре.
Позволявам си да дам едно предложение за терапия:

Ден 1 - Хлортетрациклин+; Ливимун; Дезинфекция с Дезинфектанс;
Ден 2 - Хлортетрациклин+; Ливимун;
Ден 3 - Хлортетрациклин+; Ливимун;
Ден 4 - Хлортетрациклин+; Ливимун;
Ден 5 - Хлортетрациклин+; Ливимун;
Ден 6 - Хлортетрациклин+; Ливимун;
Ден 7 - Хлортетрациклин+; Ливимун;
Ден 8 - Хлортетрациклин+; Дезинфекция с Дезинфектанс;
Ден 9 - Ливиферм;
Ден 10 - Ливиферм; Мултивитамин ЕВ12
Ден 11 - Ливимун; Ливиферм;
Ден 12 - Ливимун; Ливиферм;
Ден 13 - Ливиферм;

Ден 17 - Мултивитамин ЕВ12
като се разрових намерих това във форума и въпроса ми е това лечение ли да приложа и тъй като наблизо не мога да намеря лекарства на чевита мога ли да ги заменя с някакви други

Неактивен sasho

• Напреднал
  • **
    • Ел. поща
« Отговор #3 -: Пт 24 Август, 2012, 08:59:47 »
Образуват се по носните отвори, краката, клепачите, около ушните отвори и по устата се забелязват леки жълтеникави петънца, които по-късно се превръщат в брадавици с жълто–кафяв цвят. Шарко–дифтеритът не се лекува, защото е вирусно заболяване. Профилактиката се извършва чрез ваксинация.
Шаркодефтирита бива външен и вътрешен,при теб е външен.Мажи брадавичките за да ги изгориш  и им давай пет дни по четвъртинка трихомоноцид от хуманната аптека. Почиствай и дезинфектирай.

Неактивен dimitar todorov

• Нов
  • *
  • Публикации: 27
    • Ел. поща
« Отговор #4 -: Пт 24 Август, 2012, 09:55:14 »
Сашо, трихономицид за какво им даваш ?
Аз бих добавил вместо трихономицид давай витамини .

Неактивен sasho

• Напреднал
  • **
    • Ел. поща
« Отговор #5 -: Пт 24 Август, 2012, 10:42:25 »
Те витамините Митко си вървят редовно.Преди време така съм лекувал дифтеритите и е било успешно.Скоро не ми се е налагало за радост на гълъбите ми и на мене разбира се.

Неактивен dimitar todorov

• Нов
  • *
  • Публикации: 27
    • Ел. поща
« Отговор #6 -: Пт 24 Август, 2012, 15:01:24 »
Да, най-добре да не се налага.

Неактивен ястреб

• Нов
  • *
« Отговор #7 -: Пт 24 Август, 2012, 23:24:47 »
Да, най-добре да не се налага.
Да колега прав си но ето че ми се наложи и започнах да давам жертви преди седмица ми се разболя една гълъбица стоеше на страни и постоянно си отваряше човката все едно не и стига въздух .Разрових се във форума и веднага отидох в една хуманна аптека и им взех хапчета давах му 3 дни подред по четвъртинка Трихомонацид защото имаше някакви жълти налепи по гърлото и на 4 ден го намерих леко усмихнат и яко вдървен след това се разболя и мъжкият и след два дена лечение и той имаше същата участ .Днес взех едното гълъбче с повечето брадавици и го закарах на ветеринар в Силистра и според него и трите ми гълъба са били болни от една и съща болест но това младото е болно от външната по безопасна форма на болестта а тези които са си отишли били от по опасната форма вътрешната  Препоръча ми да им направя на пролет ваксината но на тия които са вече болни не можело по никакъв начин да им се помогне просто тия които не са все още заразени ще си изградят имунитет и ще оцелеят а за сега ми даде една боина смес от йод и глицерин да им мажа външните брадавици и антибиотик hydrodoxx 100 мг/г да им давам четири последователни дни 10 гр в 10 литра вода и след това витамино няколко дена но аз преди седмица им давах една седмица витамини и не знам дали няма да им доидат много според вас ще има ли някакъв ефект ще спре ли болестта до пролетта когато ще ги ваксинирам или трябва да предприема друго лечение въпреки че тази болест не се лекува Гълъбарниците ги дезинфекцирам със хидратна вар всеки месец им давам витамини от рода на В комплекс все още не съм ваксинирал за никаква болест нямат достъп до други птици защото са заградени с рабица