Автор Тема: румънски лекарства за гълъби  (Прочетена 15910 пъти)

Неактивен ястреб

• Нов
  • *
  • Публикации: 14
румънски лекарства за гълъби
« -: Нд 18 Март, 2012, 12:39:38 »
Колеги беше подхваната подобна тема но явно някои хора които са дистрибутури на скъпи лекарства се намесили в темата и тя е била прекратена но не виждам какво лошо има да ползваме евтини лекарства  Има много такива като като мен които могат да прескочат до румъния за да си закупят лекарства от там на по ниска цена ,какво значение има че не са регистрирани в българия аз няма да тръгна да ги продавам Има много като мен които сега започват и имат по 20 гълъба а всички лекарства са за над 50 гълъба и трябва да се бръкнем с по 150 200 лева за тях като можем да минем и по тънко Наистина Мерцедес е наи добрата кола всеки иска да я има но не всеки може да си я позволи тъи че моята молба е да не се затваря тази тема на когото не му харесват румънските и другите евтини лекарства да не пише тук а тези които ги използват нека споделят своя опит
въпросът ми е има ли заместители на  Чевивак-C  и на    Чевивак-П200 как се казват и на какви цени са в Румъния и на какви цени са там

Forum - Bulgarian pigeons selection

румънски лекарства за гълъби
« -: Нд 18 Март, 2012, 12:39:38 »

Неактивен tanju_mm

• Специалист
  • Публикации: 119
Re: румънски лекарства за гълъби
« Отговор #1 -: Нд 18 Март, 2012, 18:42:18 »
Има колега, комбинирана ваксина за салмонелоза и парамиксовироза в едно!
.facebook.com/photo.php?fbid=298901273506181&set=a.261832607213048.68077.100001589337033&type=1&theater

Неактивен tanju_mm

• Специалист
  • Публикации: 119
« Отговор #2 -: Нд 18 Март, 2012, 18:46:46 »
Това е брошурата,  ваксината е на Ромвак, а за цената незнам, но при всички случаи ще е по-евтина!
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/427694_298901273506181_100001589337033_833036_1970443282_n.jpg

Неактивен bullfish

• Нов
  • *
  • Публикации: 28
    • Ел. поща
« Отговор #3 -: Пн 19 Март, 2012, 16:13:40 »
След като бях обявен за куфарен търговец, аз мълча вече по въпроса, но си ги ползвам румънските лекарства.
Някои хора са живи само защото убийството е незаконно!

Неактивен ivo.ss

• Нов
  • *
  • Публикации: 41
    • Ел. поща
« Отговор #4 -: Вт 20 Март, 2012, 09:40:42 »
колега може да те обяви за куфарен тьрговец които нете познава
за мен лично румьските лекарства са добри аз сьщо ги ползвам и са много по евтини
румьцските витамини сьщо ми харесват за мен личо разликата е само в цената
в момента купувам лекарства и витамини от белгия но не виждам разлика освен в цената разбирасе

Неактивен admin

• Администратор
  • Професор
  • Публикации: 526
    • Ел. поща
« Отговор #5 -: Вт 20 Март, 2012, 10:24:15 »
От къде в България могат да се вземат румънските лекарства?

Неактивен Любен Кумпилов

• Нов
  • *
  • Публикации: 1
    • Ел. поща
« Отговор #6 -: Вт 20 Март, 2012, 18:56:19 »
От изложението във Търговище ще има много..

Неактивен ястреб

• Нов
  • *
« Отговор #7 -: Ср 21 Март, 2012, 07:09:10 »
След като бях обявен за куфарен търговец, аз мълча вече по въпроса, но си ги ползвам румънските лекарства.
във предната тема бях писал за един мои проблем но така и не получих отговор
отскоро реших да се занимавам с гълъби и си взех от приятели 20 гълъба фенерлии пощи и всичко вървеше нормално набързо станаха 30 но от друг приятел взех още 10 но след като ги прибрах при другите видях че единият е  нещо омърлушен но си мислех че е от пътя но и на 2 ден не се оправи и му дадох 3 дена подред фурогал т но тои започна да слабее и спря да се храни а много често пиеше вода и когато реши да си клъвне зрънце не го улучваше беше малко като въртоглав и след няколко дена умря но след него се разболяха доста със същите симптоми и те измряха в краина сметка останаха около 15 сега вече месец и нещо нямам нито болни нито жертви но интересно от тия последните умряха само 2 та въпроса ми е какво лечение да започна тук гледам има някаква румънска ваксина не знам дали ще е ефикасна за моята болест дали я има в кълъраш в какви разфасовки е и на едно място я видях струва някъде 2 леи на гълъб но не съм много сигурен

Неактивен Стоян Шумен

• Специалист
  • Публикации: 166
  • ОГЛЕДАЛЕН РОЛЕР
    • Ел. поща
« Отговор #8 -: Ср 21 Март, 2012, 08:40:30 »
ЗА МЕН НЯМА ПО ДОБРИ ОТ РУМЪНСКИТЕ МЕДИКАМЕНТИ ПОЛЗВАМ ГИ ОТ ГОДИНИ НАРЕД.ВАКСИНИРАМ С ТЕХНИ ВАКСИНИ И ВСИЧКО Е МНОГО ПО ЕВТИНО.ЕДНО ПАКЕТЧЕ НА МАРКА .......... ЗА 2Л  ВОДА Е НА ЦЕНАТА ЗА 50Л ДА НЕ КАЗВАМ И 100Л ОТ СЪЩОТО И КРАЙНО ВРЕМЕ Е ВСЕКИ ДА ПРОГЛЕДНЕ И ДА НЕ СЕ СПЕКОЛИРА ;)

Неактивен D-r Kiril Dimitrov

• Напреднал
  • **
  • Публикации: 85
    • Ел. поща
« Отговор #9 -: Сб 24 Март, 2012, 00:04:26 »
Като за начало, без да се обиждат съфорумците - НЕКА УВАЖАВАМЕ БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК. Хора, използвайте някаква пунктуация, начало и край на изречението, запетая, точка и т.н. Наистина е много трудно да се чете, още по- малко да се хване смисъла. Без лоши чувства, просто ще е по- приятно на останалите да го прочетат и така много хора, ще се включат в дискусията.

Аз лично не виждам нищо лошо да се използват румънските препарати. Не съм запознат подробно със законодателството относно лекарствените средства, но доколкото знам - щом няма да се продава и да се използва с комерсиални цели, всяко лекарство регистрирано в ЕС може да се прилага и у нас. Още повече, че става въпрос за декоративни, а не за продуктивни животни.

Мои приятели също ползват румънски препарати и са много доволни от някои от тях, но не от всички.

Все пак е нужно да ви обърна следното внимание - ако пътувате до Румъния и си закупите лекарства от там, обърнете сериозно внимание на етикета и по- точно какъв температурен режим на съхранение изисква препарата. Ако е от 2 до 8 градуса, е добре да сте се оборудвали с хладилна чанта с изпарители в нея, защото дори краткотрайно затопляне може да доведе до неефективност на лекарството. Когато купувате от човек тук в България, внимавайте точно за този проблем и не се предоверявайте.

Успех!

Неактивен ястреб

• Нов
  • *
« Отговор #10 -: Нд 25 Март, 2012, 10:38:03 »
Като за начало, без да се обиждат съфорумците - НЕКА УВАЖАВАМЕ БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК. Хора, използвайте някаква пунктуация, начало и край на изречението, запетая, точка и т.н. Наистина е много трудно да се чете, още по- малко да се хване смисъла. Без лоши чувства, просто ще е по- приятно на останалите да го прочетат и така много хора, ще се включат в дискусията.

Аз лично не виждам нищо лошо да се използват румънските препарати. Не съм запознат подробно със законодателството относно лекарствените средства, но доколкото знам - щом няма да се продава и да се използва с комерсиални цели, всяко лекарство регистрирано в ЕС може да се прилага и у нас. Още повече, че става въпрос за декоративни, а не за продуктивни животни.

Мои приятели също ползват румънски препарати и са много доволни от някои от тях, но не от всички.

Все пак е нужно да ви обърна следното внимание - ако пътувате до Румъния и си закупите лекарства от там, обърнете сериозно внимание на етикета и по- точно какъв температурен режим на съхранение изисква препарата. Ако е от 2 до 8 градуса, е добре да сте се оборудвали с хладилна чанта с изпарители в нея, защото дори краткотрайно затопляне може да доведе до неефективност на лекарството. Когато купувате от човек тук в България, внимавайте точно за този проблем и не се предоверявайте.

Успех
Тук сме се събрали да се учим да отглеждаме гълъби ,а не да се учим да пишем на български ,а и като отидем в Румъния там ще ни обеснят как да транспортираме и използваме лекарствата и които не му харесва нашата тема да си пише в другите а нас да ни остави на мира

• Напреднал
  • **
    • Ел. поща
« Отговор #11 -: Пн 26 Март, 2012, 18:35:11 »
Дълго мислех дали да отговарям на това мнение и реших да го сторя. Отношението към Българския език говори много за един човек. Не случайно съм написал, че не искам да обидя никого.
По темата - явно не само не можеш да пишеш, а и да четеш. Никъде не виждам да съм написал нещо  против Румънските препарати. Дори напротив, точно обратното. А на хора, на които им се дава чисто професионален съвет и отвръщат по този начин- не виждам смисъл да им се обяснява повече. Само после да няма " Ама аз ги ваксинирах пък те се разболяха".

Със здраве!

Неактивен ястреб

• Нов
  • *
« Отговор #12 -: Пн 26 Март, 2012, 23:15:37 »
Съгласен съм относно българския език -трябва да се уважава,но не всички сме били отличници по български език . Що се отнася до лекарствата чисто и просто исках в тази тема да получим съвет от тези който използват румънски лекарства.
Искам да се извиня на Кирил Димитров просто го обърках с баитрил ,но какво стана в предната тема за румънските лекарства - скочихте върху булфис и човека се оттегли от форума .Не искам да се обиждаме в тази тема ,а да се допитаме до тези които използват по евтините румънски лекарства . Тези които не им харесват румънските лекарства нека си отворят друга тема и там да пишат за скъпите лекарства ,а що се отнася до нас ние рискуваме с тези лекарства ние се набутваме
Баитрил беше писал че всеки ден имал по един булфис в кабинета си ,но едва ли му е дал безплатен съвет или лекарства нали от нас печелите и вие
Още веднъж искам да се извиня на Кирил Димитров и нека в тази тема да си помагаме а не да се нападаме

• Напреднал
  • **
    • Ел. поща
« Отговор #13 -: Вт 27 Март, 2012, 02:17:08 »
Браво. Това е пример за добър тон.
Аз самия нямам нито кабинет, нито фирма за лекарства. Научен работник съм и се интересувам от гълъби и по - точно от някои заболявания по тях от чисто научна гледна точка. Няма нищо комерсиално и винаги съм помагал, когато е във възможностите ми.
Както написах по- горе няма нищо лошо в ползването на Румънски препарати, стига да са били правилно съхранени. Това е важно, много важно, особено за ваксините. Ако някой има желание, мога и да обясня защо.

Неактивен ястреб

• Нов
  • *
« Отговор #14 -: Пн 02 Април, 2012, 19:48:13 »
Здравейте колеги имам един голям проблем с моите гълъби.От сутринта гледам един женски пощенец нещо стои леко омърлушен на земята ,а има пилета които са почти готови да започнат да хвърчат,но за тях не се притеснявам защото бащата си ги храни много добре .Хванах го гушката му е пълна не е отслабнал но като го хвърлих във въздуха не можа да се задържи и пак падна на земята ,след няколко опита започна да хвърчи но не отиде край пилетата.
Ходих при местния ветеринар и му обясних проблема защото някои от гълъбите имат воднисти изпражнения и той ми предписа поливит и окситетрациклин 50% и ми препоръча да ги давам от 3 до 5 дни двете пакетчета са за по 10 литра вода и трябвало да ги давам заедно .Въпросът ми е има ли опасност ако са объркани лекарствата гълъбите ми да сдадат багажа или са безопасни  защото тази зима загубих доста от тях
Гълъбите ми са половината пощенци а другите са пауни имам и един чифт кабачета досега не съм давал почти никакви лекарства нито витамини само тази зима им давах баитрил или нещо подобно но не помогна и може ли да правя дезинфекция на гълъбарника с хидратна вар или трябва някакъв друг препарат
Ако този антибиотик е вреден или не помогне какви други лекарства да им давам
ако може румънски и има ли някакъв румънски препарат за дезинфекция на гълъбарника .Храната им не съм я променял храня ги с царевица малко жито малко слънчоглед и малко рапица гълъбарника е ограден с рабица и нищо не може да влезе при тях а и не ги пускам навън да летят . Гълъбът не го знам колко годишен е защото го намерих ударен от ястреб не беше сериозно излекувах го и вече 2 година е в мен с румънски пръстен е пуснах го да си ходи но той се връща
Мерси предварително