Автор Тема: Изложба на гълъби - нашите критерии  (Прочетена 13970 пъти)

Неактивен tpetrov

• Инициатор
  • Професор
  • Публикации: 551
    • http://pigeons-bg.com
    • Ел. поща
Изложба на гълъби - нашите критерии
« -: Пн 16 Октомври, 2006, 13:47:53 »
Какво очакваме от една изложба? Възможност да видим нещо по хубаво, нови запознанства или просто един пазар?
   Трябва ли да има много породи или да се свежда до определена тема?
Определен тип гълъби, гълъбите от региона или *национална*, важното е да има изложители?
   Какви са трудностите при организирането и кой има възможност да помага?
   Пишете.

Forum - Bulgarian pigeons selection

« -: Пн 16 Октомври, 2006, 13:47:53 »

teacher

• Гост
« Отговор #1 -: Вт 17 Октомври, 2006, 22:03:00 »
Преди всичко тя се организира на някаква територия и е логично болшинството от изложителите да излагат гълъби отглеждани в региона, това би трябвало да се вижда в талоните за оценяване. Няма нищо лошо когато има и гости. Спокойно може да се приеме и минимална бройка от порода, както и брой изложители от порода за да се приемат  оценките за обективни.
     Какво би станало ако в Бяла слатина се организира изложба на Техните гълъби/ гълъбите от региона/?
    Защо няма, и какви са проблемите?
  Или трябва нещо такова http://www.entente-ee.com/

teacher

• Гост
« Отговор #2 -: Чт 26 Октомври, 2006, 22:30:04 »
Вие самите не четете своя форум. Там има написано как се озконява едно такова мероприятие, но само пред една инстанция Вмс. Какво искате да направя?
 Тези инизиатори да вземат и да регистрират дружество, сдружение, асоциация... както ида се нарече закона е един и същ.
   Цялата работа се състои ...в парично изражение... мах. 500 лв. Аз съм сигурен че ако някой реши да финансира ще има хиляди спорове за им е лого, членове, //// и нищо няма да се получи.
   Топката е при вас.....онези 9 човека. Ха.

Неактивен vodolej_1

• Професор
  • Публикации: 758
    • Ел. поща
До Учителя!
« Отговор #3 -: Чт 26 Октомври, 2006, 22:34:52 »
Казвам се Нено, от Харманли съм, тел.0887339942. Не разбрах какво толкова искаш да кажеш с тези 9 човека, но ако мислиш, че организирането на една изложба ще се оправи с тези 500лв., то аз ще ти ги дам, а ти я организирай там, откъдето си! Опитай!

teacher

• Гост
« Отговор #4 -: Чт 26 Октомври, 2006, 23:20:18 »
Незнам зщо ти направи впечатление сумата  500. Същноста е в идеята няколко хора да искат да поставят селекцията на българските породи на нивото което те заслужават. Това става СаМО с законно регистрирана ....нека да не конкретизирам....организация.  А за 5000 те не е проблема и аз ще ги дам само че от 150 ....9 са ЗА.

А бе Петров   защо не обявиш  банкова сметка с чл. внос... да не си правим   някакви анкети.

Неактивен vodolej_1

• Професор
    • Ел. поща
До Учителя!
« Отговор #5 -: Чт 26 Октомври, 2006, 23:32:32 »
Добре де, какъв ти е проблема и какво искаш да кажеш с тези 9 човека. не говори с недомлъвки, ние не сме учители и не сме на твоето интелектуално ниво - така, че поучи ни, просветли ни, да разберем най-накрая за какво става дума. че от многото писания само ни се замаява главата в този късен час!

Неактивен tpetrov

• Инициатор
  • Професор
    • Ел. поща
« Отговор #6 -: Пт 27 Октомври, 2006, 11:57:24 »
Моля придържайте се към същноста на темата и прочетете още веднъж правилата.

Неактивен LudmilDo

• Професор
  • Публикации: 641
    • Ел. поща
« Отговор #7 -: Пт 27 Октомври, 2006, 12:41:33 »
Моето мнение е, че на една регионална изложба се започва с местната или местните породи гълъби та дори и малко на брой, а останалите породи трябва да са подредени по групи, т.е. да има някаква последователност, а не от фенерлии да се преминава на кинг, след това наново структурна порода като якалиите и пр.
Другата част на подреждането е по качество на представителите на съответната порода. Организаторите, които приемат гълъбите се предполага, че имат представа как трябва да изглежда дадена порода и на "първо сито" тъй да се каже поставят по-качествените екземпляри на реда клетки на нивото на очите, а по-лошите съответно в по-неудобните за оглеждане отдолу клетки, и по-в края разбира се. Подреждането на волиерите е съобразно размерите и архитектурата на помещението, но задължително при съблюдаването на определена последователност.
Та общо взето това е виждането ми относно подредбата.
Останалите изисквания от рода - птиците да са в изложбена кондиция и пр. са си ясни.
Плевенския гълъб = Грация и ...
0879911166

Неактивен tpetrov

• Инициатор
  • Професор
    • Ел. поща
« Отговор #8 -: Пт 27 Октомври, 2006, 13:08:54 »
Да добавим и малко закони:
Чл. 134. (1) Физическите и юридическите лица, които организират изложби и състезания, писмено уведомяват директора на съответната РВМС, като посочват мястото и времето на провеждане и вида на животните за участие.

(2) Уведомлението по ал. 1 се подава най-малко 7 дни преди датата на провеждане на изложбата или състезанието.

(3) Директорът на РВМС определя със заповед ветеринарен лекар за осъществяване на контрол върху здравословното състояние на животните, които участват в изложбата или състезанието.

(4) При неблагоприятна епизоотична обстановка директорът на РВМС писмено уведомява лицата по ал. 1 за отлагането на изложбата или състезанието.

teacher

• Гост
« Отговор #9 -: Пт 27 Октомври, 2006, 21:30:11 »
Светлина в тунела.
   Това горното не съм го написал аз, питайте админа.
    Тука вече има мислещи хора. Затова ще пиша само тук. В. Търново - както казах не омаловажавам труда на никого за организирането на една изложба, но имаше и недоволни. Не е ли правилно да ги чуем и тях,   Коларов оценяваше Шуменските гълъби а Колев Софийските...нищо лично, Познати физиономии за мен от доста време а и не съм лично засегнат, приемете го за клюка или като повод за критики към мен.
    Тези хора от години са специалисти / международни съдии??/а някой да ги чу по време на птичия грип. Какви гълъби отглеждат - международни???
    Вие всички които посещавате този сайт искате някой друг да ви решава проблемите, а те просто се решават ако се обедините. Вярно е че всички искат да продават своето произведение, ама ако има как някой друг да направи пазара.

Неактивен tpetrov

• Инициатор
  • Професор
    • Ел. поща
« Отговор #10 -: Пт 27 Октомври, 2006, 21:37:35 »
Още веднъж моля да се придържате кън темата и да избягваме излишните коментари.  По принцип приемам всички предложения, конструктивни и тези които са по възможностите ни.

Неактивен vodolej_1

• Професор
    • Ел. поща
« Отговор #11 -: Пт 27 Октомври, 2006, 23:11:38 »
Напълно поддържам Людмил - когато се организира изложба да се започне от местната порода, характерна за региона. След това да се продължи по категории, като не се смесват подгрупите. Оценките да се дават не от един съдия, а от жури.

Неактивен dido

• Специалист
  • Публикации: 144
« Отговор #12 -: Нд 29 Октомври, 2006, 18:20:49 »
НЕНО МНОГО ХУБАВО ПРЕДЛОЖЕНИЕ НО ТРУДНО МОЖЕ ДА СТАНЕ
ПРИ НАС А ДО ИЗКАЗВАНЕТО НА ДАСКАЛА КОЙ КАКВО Е
ОЦЕНЯВАЛ В ТЪРНОВО АКО ТОЙ ПОЗНАВА ПО ЕРОДИРАНИ
СЪДИЙ ОТ КОЛЕВ И КОЛАРОВ НЕКА ГИ ПРЕДЛОЖИ НА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА ИЗЛОЖБИ

Неактивен Кънчо Атанасов

• Професор
  • Публикации: 652
    • Ел. поща
« Отговор #13 -: Нд 29 Октомври, 2006, 21:23:12 »
ТРЕТИЯТ Е ТУРЛАКОВ ОТ Н.ЗАГОРА И МАЙ ТОВА Е.СЛЕД КАТО ТЕ НЕ СА ЧУВАЛИ ЗА МЕН.НАДАЛИ ЩЕ КЛАСИРАТ МОЯ ПТИЦА ПРЕД ПОДОБНА ТАКАВА НА ЧОВЕК ОТ ТЯХНАТА КЛИКА.Б.Г.........
SM 0888693424

Неактивен LudmilDo

• Професор
  • Публикации: 641
    • Ел. поща
« Отговор #14 -: Пн 30 Октомври, 2006, 12:13:27 »
Субективизма отсъства не само от изложенията на гълъби, но какво да се прави!
И аз мисля, че оценяването трябва да се извършва минимум от двама съдии, но пуста липса на пари ... Кой организатор може да си позволи да покани толкова много, а и иностранни съдии?!
Ще ви разкажа една случка, която е доста поучителна макар и да не става въпрос за гълъби. На едно събиране вечерта преди специализирана изложба на кучета в България, на поканения германски съдия му се предложи каталога на участващите кучета, при което той реагира възмутено. Това беше поведение на един истински съдия с авторитет,но нека не забравяме, че все пак той е германец.
Дано един ден по изложбите, като на всяко едно друго състезание спечели най-добрия!
Плевенския гълъб = Грация и ...
0879911166