Автор Тема: Български огледален ролер-Белослатински тупач  (Прочетена 42126 пъти)

mihata

• Гост
bulgarski ogledalen roller-beloslatinski tupa4
« Отговор #30 -: Вт 19 Декември, 2006, 16:59:21 »
izviniavam se za lo6oto ka4estvo,no vsi4ko vagno se vigda.oburnete vnimanie na figurata i cveta.moge da vidite,4e guluba sedi na prusti i e izvit po nai-suvur6en na4in.predava 100%va igra dori i na vnucite si.6ampiona pri ogledalnite rolleri ot v.turnovo'06 e negov vnuk.4ao i uspehi!!!!

Forum - Bulgarian pigeons selection

« Отговор #30 -: Вт 19 Декември, 2006, 16:59:21 »

Неактивен vodolej_1

• Професор
  • Публикации: 758
    • Ел. поща
« Отговор #31 -: Вт 19 Декември, 2006, 22:01:49 »
Миха, "огледало" бялото крило/капак/ ли е?

mihata

• Гост
« Отговор #32 -: Ср 20 Декември, 2006, 09:49:09 »
razbira se!!!!ogledalni sa tezi ,4iito krila(bez mahovite pera),grub i krust sa beli.

Неактивен vodolej_1

• Професор
    • Ел. поща
« Отговор #33 -: Ср 20 Декември, 2006, 14:13:24 »
Благодаря, Миха!
И аз това си мислех, но все пак реших да попитам за по-сигурно.
Иначе разцветката на ролерите е като на т.н.,,бирмани" - те използвани ли са за добиване на разцветката или се е получила от кръстосване на белослатински само?

Неактивен Кънчо Атанасов

• Професор
  • Публикации: 652
    • Ел. поща
« Отговор #34 -: Ср 20 Декември, 2006, 15:34:29 »
АЗ МИСЛЯ ЧЕ Е ПЛОД  НА УПОРИТ ПОДБОР ВЪТРЕ В САМАТА ПОРОДА НО КОЛЕГАТА ЩЕ ПОЯСНИ НАЙ ТОЧНО.
SM 0888693424

Неактивен vodolej_1

• Професор
    • Ел. поща
« Отговор #35 -: Ср 20 Декември, 2006, 21:22:52 »
Михата е един от стълбовете на тази порода, затова предполагам, че най-точно ще обясни!

mihata

• Гост
« Отговор #36 -: Чт 21 Декември, 2006, 10:36:13 »
pri t.nar."birmani"beli sa samo kapacite(krilata),a gurbut i krusta sa v osnovnia cviat(4erven,gult).pri beloslatinskite ogledalni ,obiasn, 4e krusta (do opa6nite pera) i gurbut(do vrata) sa BELI.s sigurnost znam 4e belite kapaci sa rezultat ot bliskorodstveno krustosvane,na gulubi s beli krustove i propruskani krile.za da ima dnes ekzempliari s suvur6enna okraska,na AN4I mu e otnelo okolo 30tina godini.dobre 4e e bil naiasno s tova kakvo iska da postigne i prez cialoto vreme e durgal na visokia polet i silnata igra."birmanite sa prosto raznovidnost na vienskite visokoleta4i.

Неактивен vodolej_1

• Професор
    • Ел. поща
« Отговор #37 -: Чт 21 Декември, 2006, 20:16:05 »
Благодаря, Миха, за отговора!
Надявам се, че не се засегна от въпроса, но просто исках и да погъделичкам българското самочувствие, че ние сме създали нещо наше, без чуждо участие, като сме стъпили изцяло на наши гълъби!!!
Успех, колеги, в развитието на огледалния ролер!

mihata

• Гост
« Отговор #38 -: Пн 15 Януари, 2007, 17:27:32 »
zdraveite i tuk!!!!iskam da spodelia s vas niakoi istini otnosno proishoda na beloslatinskite(vuob6te vsi4ki cvetove)tupa4i.s iskliu4enie na beloglavite i beloopa6ati premeta4i(koito proizhogdat ot vseizvestnata poroda DONEK)vsi4ki gulubi bez ka4ul i s nosia proizhogdat ot orientalskia roller.kolkoto i da sum bulgarin istinata e takava.tova 4e bulgarskata ,a ne turskata selekcia e sutvorila tezi krasivi ptici me kara da se gordeia.tnosnoproishoda na bulgarskite porodi istinata e kato analnia sex-kogato ne ti haresva- boli:-))))dano admina ne me skastri za tova sravnenie:-)))))4ao i uspehi!!!!

Неактивен vodolej_1

• Професор
    • Ел. поща
« Отговор #39 -: Пн 15 Януари, 2007, 19:42:48 »
Миха, това добре, ние също хранехме известни подозрения относно турския произход на породите, но ти кажи какво става с книгата със стандаратите на породите, мисля че беше поел ангажимент да ни информираш

chanko

• Гост
отговор
« Отговор #40 -: Чт 15 Февруари, 2007, 10:04:02 »
ЗДРАВЕЙТЕ,КОЛЕГИ-ЗДРАВЕЙ МИХА! НАДЯВАМ СЕ С ТОВА МОЕ УЧАСТИЕ В ЗАБЕЛЯЗВАМ "В А Ш А" - ТА ТЕРИТОРИЯ ЗА КОМЕНТИРАНИТЕ ПОРОДИ ДА НЕ НАВРЕДЯ НА СЕБЕСИ ИЛИ ОСТАНАЛИТЕ КОИТО НАДЯВАМ СЕ ЩЕ ВЗЕМАТ УЧАСТИЕ ПО ТЕМАТА. ПЪРВО ЗА -РУМЕН- ОСТАВАМ С ВПЕЧАТЛЕНИЕТО ЧЕ МНЕНИЯТА ВИ СЕ РАЗМИНАВАТ И КАТО ПИША ТОВА , НЕ ИЗПУСКАМ ТВОИТЕ УЧАСТИЯ-ПО ЕДИНСТВЕНАТА ПРИЧИНА ЧЕ ОТГЛЕЖДАШ И ХАРЕСВАШ ГЪЛЪБИ ЗА ИГРА-ВЪРТЕНЕ И ТО НЕ САМО А И  МНОГО ДОБРА СТРУКТУРА, ТАКА ЧЕ СЕ НАДЯВАМ ДА НЕ МЕ РАЗБЕРЕШ НЕПРАВИЛНО.ПРЕДИ ВРЕМЕ ТИ СЕ ИЗКАЗА МНОГО ЛАСКАВО ЗА КОЛЕГАТА ВЪВ ФОРУМА-РАЗДЕЛ Б У Р Г А С К И И АКО СИ ЛОЯЛЕН ЩЕ ОЦЕНИШ ЧЕ АЗ НЕ УСПОРВАХ ВЪПРОСНАТА ПТИЦА И ИЗКАЗВАНЕТО ТИ ЗА СЕЛЕКЦИОНЕРА, НО ТАМ ВЛЕЗЕ КОЛЕГАТА К.А.-КОЙТО СЪЩО Е ОТ БУРГАС И ИМАШЕ НЯКАКВО МНЕНИЕ ЗА КОЕТО ВЕЧЕ СЕ ДОСЕЩАМ. ПОКАЗАНАТА ПТИЦА НА РУМЕН В ГАЛЕРИЯТА-РАЗДЕЛ БЕЛОСЛАТИНСКИ ИЗВИНИМЕ ЗАДВЪРДИ МОЕТО МНЕНИЕ ЗА ТАКА ПОЛУЧЕНИТЕ-ТУПАЧИ,РОЛЕРИ И РАЗНИТЕ МУ ТАМ ДРУГИ НАИМЕНОВАНИЯ. ПО ТОЗИ ПОВОД ТИ БЕШЕ ПИСАЛ НАДЯВАМ СЕ В КРЪГА НА ШЕГАТА-ЧЕ НИЕ ОТ МОРЕТО СМЕ ПЪТУВАЛИ ДОСТА КЪМ ВАС И ВЕРОЯТНО ЗА ТОВА ИМАМЕ МЕСТНИ КОИТО ВЕРОЯТНО СА ПРИЛЕТЕЛИ ОТ ВАШИЯ РЕГИОН. ИМАМ ВЪПРОС ЗАЩО ВСИЧКО КОЕТО Е ПО ДОБРО ДРЯБВА ДА ИЗЛИЗА ОТ НЯКЪДЕ - АЗ ПИСАХ НИЕ СМЕ МАЛКА ДЪРЖАВА НИЩО ЧЕ ИМАМЕ ДЪЛГА ИСТОРИЯ - АЗ СЪМ БЪЛГАРИН И С ТОВА СЕ ГОРДЕЯ НО СЪМ И РЕАЛИСТ И СИ ПРИЗНАВАМ ЧЕ МНОГО МАЛКО ИСТИНСКИ НЕЩА СМЕ ПОКАЗАЛИ КАТО ПРОИЗВОДИТЕЛИ А КАМО ЛИ ДА СИ ПРИПИСВАМЕ ЗАСЛУГИТЕ НА ДОСТА ПОРОДИ ЕДВА ЛИ НЕ КАТО НАШИ. НО ДА ПРОДЪЛЖА СЪЩО ВЪВ ШЕГОВИТ ТОН БИХ ТИ ОТГОВОРИЛ ЧЕ АЗ ДОСТА СЪМ ОБИКАЛЯ ИЗ БЪЛГАРИЯ ИДВАЛ СЪМ И ВЪВ ВАШИЯ КРАЙ НО НЕ ЗА ГЪЛЪБИ, НО УБЕДЕН СЪМ ЧЕ МОРЕТО Е МАГНИТ ЗА ВСИЧКИ БЪЛГАРИ И ЧУЖДЕНЦИ НАПРАВИ ПРЕЦЕНКА ДАЛИ ГЪЛЪБИТЕ НЕ СА ТРЪГНАЛИ ОТ ПОСОКА ЮГОИСТОК ПОСОКА СЕВЕРОЗАПАД - НО ТОВА Е В КРЪГЪ НА ШЕГАТА НАИСТИНА ТОВА КОЕТО ОТГЛЕЖДАТЕ Е МНОГО ДОБРО! ПО ТОЗИ ПОВОД ЩЕ ТИ ПРЕДСТАВЯ НЯКОЛКО ФОТОСА ЗА ТЕБ И ОСТАНАЛИТЕ ТОВА СА НАШИ ПТИЦИ И ТЕ НЯМАТ НИЩО ОТ БЯЛА СЛАТИНА КНЕЖА И В.ТЪРНОВО ГАРАНЦИЯ И КАКТО КАЗА МОЯ ГРАДСКИ КЪНЧО ИМАМЕ МНОГО ОТ ТЯХ МОЖЕ БИ ЩЕ СЕ НАЛОЖИ ДА СЕ СЪГЛАСЯ С НЕГО, НО СЪМ МНОГО УЧУДЕН ОТ ФАКТА ЧЕ ЯВНО ВЪВ ВАШИЯ РЕГИОН СТЕ СЪС МНОГО СИЛНО УЧАСТИЕ В СДЕЛЕКЦИЯТА-ПО ПОРОДИТЕ ПОЧТИ ВСЕКИ ГРАД ПРЕЗ 40-50 КМ. СИ КРЪЩАВА ЕДНИ И СЪЩИ ГЪЛЪБИ НА ГРАДА. БЕШЕ ПИСАЛ ВЪВ ФОРУМА ЧЕ РУМЕН ИМАЛ ОКОЛО 150 БРОЙКИ И НИЩО НЕ ДАВАЛ , АМИ В НАЙ ДОБЪР ТОН УБЕДЕН СЪМ ЧЕ ТОЙ ЩЕ ПРОЧЕТЕ АМИ МНОГО СЛАБО ПРЕДСТАВЯНЕ - НА 150 ЕЛИТНИ ПТИЦИ АЗ БИХ ЗАРЕДИЛ ГАЛЕРИЯТА МИНИМУС С 30-40 ФОТОСА И ТО С ЕДИНСТВЕНА ЦЕЛ АМИ ТЕ СА ДА ГИ ВИДИМ ВСИЧКИ МИСЛЯ ЧЕ ЕДНА ОТ ЦЕЛИТЕ НА ФОРУМА Е ПОПУЛЯРИЗИРАНЕ НА ПОРОДИТЕ А АЗ ЛИЧНО ОТ ТЕЛИ -МНОГО ПТИЦИ ВИДЯХ САМО 3-БР И ТЕ НЕ СА ЕДИНТИЧНИ.А СЕГА ЩЕ ТИ ПОКАЖА НАШИ ПТИЦИ КОИТО ИМАТ МОЖЕ БИ 10-20%ЧУЖДО УЧАСТИЕ ТЕ СЪЩО ИГРАЯТ И МИСЛЯ ЧЕ СА СЪЩО НА НИВО-НО БЪДИ СИГУРЕН ЧЕ НЕ СА И ПОДУШВАЛИ ТЕ ИЛИ ПРЕДЦИТЕ ИМ БАЛКАНСКИ ВЪЗДУХ!!!-ШЕГА, С НАПИСАНОТО СИ ДО ТУК НЕ ИСКАМ ДА ПРОВОКИРАМ И ЗАСЯГАМ НИКОГО, НАДЯВАМ СЕ ДА СЕ ВКЛЮЧАТ И ДРУГИ КОЛЕГИ - МОЖЕ БИ И СЪС СНИМКОВ МАТЕРИАЛ.

chanko

• Гост
« Отговор #41 -: Чт 15 Февруари, 2007, 10:56:42 »
МИСЛЯ ЧЕ ЗА СЕГА ТОВА Е ДОСТАТЪЧНО , А КОЙТО НЕ ВЯРВА СПРАВКА МАЙ-ЮНИ ЖИВОТ И ЗДРАВЕ! УСПЕХИ И НА ДВАМАТА !!!

mihata

• Гост
« Отговор #42 -: Пт 16 Февруари, 2007, 11:26:15 »
zdraveite!!!radvam se 4e ima i po-hubavi ptici ot tezi koito sum vigdal dosega.opredeleno mi haresvat!dano i v polet da sa taka dobri i tova smiatam da go proveria li4no.raz4itam da mi kage6,kogato zapo4nat poletite i 6te doida do burgas da pogledam vurteneto im:-))).kogato rumen ka4i negovite 6te napravim rubrika"otkrii razlikite".4ao i uspehi!!!!

mihata

• Гост
« Отговор #43 -: Чт 01 Март, 2007, 12:17:17 »
-tova e na okolo 1 godina,a tova e kato pile!!!!ne6to kato rubrikata"predi i sega":-))))

Неактивен Кънчо Атанасов

• Професор
  • Публикации: 652
    • Ел. поща
« Отговор #44 -: Чт 01 Март, 2007, 12:24:17 »
БРАВО!НА ТОВА МУ ВЯРВАМ ЧЕ Е ПРЕМЕТАЧ А И Е КРАСИВО.
SM 0888693424