Автор Тема: Раздигане на въртящи гълъби  (Прочетена 1786 пъти)

Неактивен gramada1

• Напреднал
  • **
  • Публикации: 74
  • Гълобовъд
    • Ел. поща
Раздигане на въртящи гълъби
« -: Сб 27 Юли, 2013, 20:39:54 »
Искам да споделите мнение как вие раздигвате преметачите си защото на 50 метра от нас има един стълб от тея за ток железните кацат там и не се дигат от гълъбарника до там и обратно да кажеш гълабарника ми да е на ниско не е на високо е на комшията гълъбите и те така кацат на един строеж и не мърдат а има други малко по надолу от нас гълъбарницте им са на земята пък преметачите им се вдигат много кажете как да ги раздигам :@
MMA The Best

Forum - Bulgarian pigeons selection

Раздигане на въртящи гълъби
« -: Сб 27 Юли, 2013, 20:39:54 »

Неактивен tpetrov

• Инициатор
  • Професор
  • Публикации: 551
    • http://pigeons-bg.com
    • Ел. поща
Re: Раздигане на въртящи гълъби
« Отговор #1 -: Ср 31 Юли, 2013, 21:48:53 »
        За раздигане се използват породи. като Типлери, Унгарци и Пазарджишки, които не кацат на друго място. Първите две породи имат специфично летене и не могат да летят в ято с други гълъби.
       Спомням си , че като малък, за да отучим един гълъб да каца другаде, вързахме на опашката му фолио от кисело мляко /10 - 15 см/. Ако решиш да опиташ, внимавай конеца да не е много здрав и ако се закачи някъде, гълъба да увисне на него.  Верочтноста да го загубиш е много голяма :D

Неактивен Dimo k.

• Той, им каза истината и те го намразиха!
  • Доктор
  • Публикации: 282
  • Димо Коджебашев Гр.Стамболийски
« Отговор #2 -: Пн 05 Август, 2013, 21:09:44 »
Здравейте колеги!
Според мен ако искаш да ги отучиш да кацат другаде е добре да се държат гълъбите които правят тези номера гладни 2 дни и след това над вечер ги пускаш някаде на 100м. от вас.Те ще бурзат да се приберат и така го повтаряйте 3-4 пъти но от различни посоки.Когато почнат веднага да слизат на гълъбарника ги нахранете и след 3 дни ги дигайте пак от вас но пак гладни.Според мен ще има резултат .Така съм отучвал доста гълъби.
Силните хора говорят в очите!Слабите си отварят устата зад гърба ти..

Неактивен gramada1

• Напреднал
  • **
  • Гълобовъд
    • Ел. поща
« Отговор #3 -: Вт 13 Август, 2013, 16:07:36 »
трябва да пробвам това с фолиото  ;D
MMA The Best

Неактивен gramada1

• Напреднал
  • **
  • Гълобовъд
    • Ел. поща
« Отговор #4 -: Ср 08 Януари, 2014, 19:27:17 »
не се вдигат не мога и не мога какво ли не пробвах идва ми да им скъсам главите имам и нови научиха и тях да кацат на стълба и не мърдат от там само като трябва да се приберат тогава ..
MMA The Best

Неактивен gi4o

• Аматьор
  • Специалист
  • Публикации: 101
  • Красимир Зашев Гр.Пловдив
« Отговор #5 -: Ср 08 Януари, 2014, 19:33:41 »
Вече си ги замазал.Не пускай времено такива който кацат там.Започни да учиш само нови.
Каквото почукало, това се обадило!